Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyi cumit és cumisüveget...

Ki mennyi cumit és cumisüveget vesz/vett mire jön a bébi? Na és mekkorákat? Feltétlen kell sterilizáló és cumisüveg melegítő?

Figyelt kérdés
Ennek a vásárlása előtt állunk és azért kérdezem. :)
2014. júl. 30. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Cumit sose vettem, volt egy a Felicitas csomagban ajándékként, de sose használta a lányom.

Cumisüveget kettőt vettem, a mai napig egyet használok csak (másfél éves a lányom).

10 hónapos koráig szoptattam, addig csak néha-néha kellett, most meg ebből issza reggel-este a tejet.

Cumisüveg melegítő nem kell, ott a meleg víz :)

Sterilizálót se vettem, a mikróhoz volt zöldségpároló, én ezt használtam sterilizálónak.

2014. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
egy darabot sem vettem előre, végül tápszeres lett a lányom, így mégis szükség lett rá. Sterilizálónk nem volt, melegítőnk viszont igen.
2014. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyet se, mert mindegyiknél szoptattam.
2014. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

mi ilyet vettünk, ebben minden megvolt: [link]


sztem cumisüveg melegítő felesleges, lefejt anyetejet forró vízben is lehet melegíteni, tápszer vizát meg gázon vagy mikróban... én csak akkor vennék ha sokat akartok utazgatni akkor mondjuk jól jön!

2014. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy cumisüveg (1-es méret, 160ml), bőven elég, először úgyis a szoptatással fogtok próbálkozni, ha nem megy ráérsz még venni. Én cumiból is egy darabot vettem, háromból két gyerekemnek nem kellett, sebaj emlékbe elraktam. Sterilizálót a mellszívóhoz ajándékba kaptam. A cumisüveg melegítő a szekrényben porosodik, talán 2x használtam. Tehát szintem felesleges.
2014. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
igen, mi sokat voltunk úton, a melegítőt autóban használtuk, nem otthon. 2-es voltam
2014. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
1 db 120 ml es anticolic cumisüveget, lassú átfolyású 1-es cumival és 1 db sima cumit vettem. Sterilizáló és cumisüveg melegítő teljességgel felesleges, még lehet hogy ezeket se fogjuk használni ha lesz elég tejem és anyatejes lesz a babám. (De legalább akkor nem költöttem túl sokat feleslegesen, ha meg mégis kellene még akkor apa leszalad a bababoltba venni még.)
2014. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
A negyediket várom. Kell cumisüveg? :)
2014. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én vettem kettő cumit is, Mam-ot, 0 hós kortól, nem voltam sem cumi párti sem cumi ellenes, úgy véltem ha szüksége lesz rá akkor adok neki. Hasfájós volt a kisfiam 10 hetes koráig, az 5 nap kezdődött így megnyugtatás képp gondoltam kapjon cumit, segített is, mintha megindította volna a pukikat, később altatáshoz volt rá szüksége vagy ha nagyon nyűgös volt. 6 hós korában elhagyta ahogy kijöttek az első foga.

3 cumisüveget vettem, 1 kicsit 2 nagyot anticolicosat szintén Mam-ot. Nem tudtam szoptatni, nem ment, tejem is alig volt, szóval nagyon is jól jött hogy ott volt a cumisüveg, az elejétől kezdve kapott tápszert a kisfiam. 2 nagy üveg kellett, így is győztem mosogatni őket, a kicsi jó volt a víznek-teának.

Sterilizálót nem vettem mert egyrészt a Mam cumisok önsterilizálósak, vettem inkább sterilizáló folyadékot és abba raktam bele a baba holmikat. (cumi, cumisüveg, rágókák) Cumisüveg melegítőt szerettem volna egy ideig de mire vettünk volna rájöttem a mikrózásra, tudom hogy nem szokták ajánlani hogy mikróban melegítsük a tápszert de ha okosan csinálja az ember akkor nincs vele gond. Hamar kitapasztaltam hogy hány msp-re kell berakni x milit, jól összeráztam így soha nem volt probléma.

Második babámat várom és mindent így fogok most is csinálni.

Amúgy egyszer bnőmnél cumisüveg melegítőbe lett megmelegítve a kisfiam tápszere, a Mam cumisüveg mivel szétszedhető ezért az aljába belement a víz, hiába törölgettem csöpögött alul belőle a víz, mellesleg amúgy is vagy 10 percet vártunk mire ihatónak tűnt a tápszer majd később kiderült hogy hideg maradt. Nem tudom hogy milyen volt neki, de akkor jöttem rá hogy milyen jó hogy mi nem vettünk, a mikrózás ezerszer gyorsabb és kiszámíthatóbb.

2014. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ajándékba kaptam a nagyszülőktől vsgy 5-6 darabot

Végül felesleges lett mert szopizik a kislányom

Most 9 hónapos és a víz ivásra hadználjuk őket

Stetilizálót vettem. Nem bántam meg. Egyszerűbb a mellszívó gertőtleníteni és most már az üvegeket is.

2014. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!