Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztási problémák. Más...

Névválasztási problémák. Más is volt hasonló helyzetben? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sajnos párommal nem igazán egyezünk, ami a születendő kisfiúnk nevét illeti! Tegnap felhozta, hogy mi lenne, ha az ő nevét kapná, de ezt én nem szeretném! Nincsen csúnya neve, de akkor sem jutott eszembe soha, mert elég gyakori...Én pont, h ritkább nevet szeretnék neki! Viszont még abba is belemenne, hogy 2. keresztneve legyen, holott mindig is feleslegesnek tartottuk a 2. nevet! Olyannyira, hogy már van egy lányunk, és neki sincsen! Hogy nézne ki, ha egyik gyerekemnek nem lenne, a másodiknak meg lenne 2. neve? Jelenleg sajnos ez az egy megoldás arra, hogy igaza legyen mindenkinek, mert nincsen egy olyan név, ami mind a kettőnknek tetszene..
2014. júl. 30. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne az a két név?
2014. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Párom Zoltán, én a Zétényt szerettem volna, de az nem lesz jó együtt! :)
2014. júl. 30. 13:11
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a Zoltán az újszülöttek esetében sokkal ritkább, mint a Zétény, ami divatnév lett...

Amúgy nálunk is a elsőszülöttnek egy keresztneve van, a másodiknak kettő, mert nála mi sem nagyon tudtunk megegyezni. Nincs vita belőle igazából.

2014. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A hugomnak ket neve van, nekem csak egy, nyugodtan adhattok neki 2 nevet, engem sem erdekelt sosem, hogy kinek hany neve van. Nalunk hugom anyu nevet kapta masodiknak.


Mi ugy akarjuk majd kivalasztani a nevet, hogy leülünk az utonevkönyvvel (nettel) a kezünkben, es szepen együtt vegigmegyünk az összes fiuneven, es azt, amelyik mindkettönknek tetszik, felirjuk egy lapra, aztan a 10 legjobbat sulyozzuk, es aszerint meglatjuk majd:D De lehet, hogy ez optimista hozzaallas, es annyi nevböl is alig fogunk talalni vmit, majd kiderül.


Ti az összes nevet atneztetek mar együtt? nSzoval nemcsak ugy, hogy mindenki megnezi a kedvencet, de egyikötöknek sem tetszik egyik sem, hanem rendesen vegigolvasva az összeset?

2014. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiúnknak egy neve van,a lányunkak kettő lesz :) nincs ebben semmi sztem. Ha csak így tudtok megegyezni,akkor pláne semmi probléma,később majd el lehet nekik mondani,hogy az öcsinek miért van 2 neve ;)
2014. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Próbáljatok újra leülni, elvonatkoztatni ettől a kettő névtől és átnézni külön-külön a neveket a neten. Írja ő is és te is ki egy lapra hogy mik tetszenek, majd a végén egyeztessetek. Beszéljétek meg hogy azok közül mi az ami neki vagy neked egyáltalán nem és melyik tetszik egy kicsit is.

Nekem, nekünk szerencsénk volt, amikor a kisfiamat vártam mi is végig néztük a listát külön-külön, kiírtuk és a végén egy név volt ami közös volt, így hívják a kisfiúnkat.

Közben nézegettünk lány neveket is, egyből megtaláltuk ami nagyon tetszett mind a kettőnknek így most hogy a kislányunkat várom sem volt probléma a névválasztásból.

Amúgy nálunk is úgy van hogy nekem egy nevem van az öcsémnek kettő, nincs jelentősége, a második nevet általában nem használják az emberek.

2014. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az ne zavarjon, hogy az elsőnek egy utóneve van, a másodiknak meg kettő.

Nekem mondjuk személy szerint nem passzol egymáshoz a Zoltán meg a Zétény. Keressetek a Zétény helyett egy másikat, ami jól hangzik a Zoltánnal meg a vezetéknévvel együtt is.

2014. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel párom nagyon sokat dolgozik, nem igazán van ideje leülni és nevet válogatni... Ami nálam szóba jöhetett, azt felírtam, és felolvastam neki, ami maradt az a Zétény volt! Csak állítása szerint nem érzi azt az érzést, mint amikor a lányom nevét mondta ki, és csak azért meg ne legyen Zétény, mert nincs jobb...Ezért hozta fel a saját nevét, hogy a Zéténynél már a Zoltán is jobban tetszik neki, csak sajnos nekem nem! Muszáj vhogy dűlőre jutnunk!
2014. júl. 30. 15:17
 9/17 anonim válasza:

Huhh basszus, az én gyerekem apja hallani se akar a gyerekről, bárcsak én is ilyen hülyeségen tudnék veszekedni vele... :)


Ne legyetek már buták, házasok vagytok, együtt kell megoldást találni a problémára. Válasszatok közösen egy harmadik nevet például.

2014. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi is hasonloan csinaljuk,osszeirtam nehany nevet amik tetszenek es a ferjem atnezte oket,elmondta melyik tetszik neki,melyik nem.Bar meg vegso dontes nincs,o is szeretne egy listat kesziteni,hatha akad meg olyan nev ami folott en atsiklottam,megis jo lehetne.

Az az egy kikotesem van,hogy ne legyen a tagabb ismerettsegi korben sem olyan nev,tehat regrol se ismerjek egy olyan szemelyt se,aki azt a nevet viseli amit a gyermekunknek fogunk valasztani.

2014. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!