Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hogyan viseltétek a...

Kismamák! Hogyan viseltétek a terheléses vérvételt?

Figyelt kérdés

jövő héten megyek,a 2.terhességem,de az elsőnél is nagyon nehezen viseltem.Egyszerűen ki vagyok a vérvételtől,ki tudnának hajtani vele a világból,olyan vagyok vérvétel előtt,mint egy ovis.:)

Ti is így vagytok?Vagy nektek semmiség??



2014. júl. 30. 16:06
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ja,és úgy tudom,hogy ez régen nem volt kötelező,pár éve tették azzá...

Ha egy kismama nem megy el rá,(persze elmegyek),akkor mi történik??Csak lecseszik,vagy adnak új időpontot?Volt,aki nem ment el rá?

2014. júl. 30. 16:08
 2/21 anonim ***** válasza:
Hiába mondtam, hogy a várandósság előtt terheltek, és nem lenne jó, mindenképpen ragaszkodtak hozzá, totál megalázó volt (a férjem orvos, ő mondta, hogy nem jó ötlet). Először nem egyeztem bele, utána jött a védőnő, hogy mindenképp kell, hiába mondta a férjem, hogy nem lesz jó, a szülész is ragaszkodott hozzá. Rábeszéltek -mert hülye konfliktuskerülő vagyok - így el is ájultam szépen, totál sz.rul lettem. :/ Utáltam én is az egészet.
2014. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Hülyén írtam... tehát a férjem azt mondta, hogy félévente lehet terhelni, és nem jó ötlet újra megcsinálni a vizsgálatot, amit hat hetesen is elvégeztek, mert akkor még nem tudtuk, hogy baba lesz - IR miatt összevissza ciklusaim voltak (tudom, annak az eredménye nem releváns, de a gyakorisága nagyon is).
2014. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De a terheléses vérvételnek az a lényege,hogy terhesség alatt csinálják,nem?Állítólag azért tették kötelezővé,mert egyre több kismama lett cukorbeteg.(terhességi cukorbetegség).
2014. júl. 30. 16:19
 5/21 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ez a lényege. Ennek ellenére agyoncsapja a vércukrod, ha 4 havonta terhelgetnek. :) Tehát abszolút elfogadható lett volna, ha terhelés nélkül mérek (a férjem amúgy is folyamatosan mérte a cukrom, nézett uh-n), és kivárjuk mondjuk a 32. hetet a terheléssel a 22. hét helyett (merthogy nekem a 22. héten készült). Szóval az én kifogásom az volt, hogy GDM ide vagy oda, protokoll szerint csak rendkívül indokolt esetben lett volna végezhető a vizsgálat 6 hónapnál gyakrabban, az én esetem pedig nem ez volt - hiszen az IR miatt ráadásul már eleve szedtem a metformint, ami cukorgyógyszer...


Amúgy kb. 30 éve kötelező.

2014. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én nem mentem, de alapból gdm-es gondozásra jártam, így nem volt probléma. Nagyon fontos, hogy megcsinalják a terhelést, ebből tudják kiszűrni a gdm-et, ami kezeletlenül nagyon sok problémát tud okozni a magzatnál. A férjed gondolom ezt is elmondta.
2014. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ezt is, igen. És az imént le is írtam. Eltolni akartuk, nem kihagyni. Tekintve, hogy metforminon voltam, terápiás konzekvenciája sem lett volna. Több szülész és belgyógyász barátunk is azt javasolta, hogy hagyjam ki saját felelősségemre, és ők elkészítik a 32. héten, de a védőnő totál kiborítóan viselekedett, ezért mentem bele végül, úgy voltam vele, max. összeesek. És így is lett. :) Szupi volt, megérte.
2014. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A terhesgondozás egyáltalán nem kötelező, az orvosi ellátást vissza lehet utasítani saját felelősségre. De véleményem szerint ajánlott, de ez az én véleményem, mindenki maga dönti el.

A terhességi diabétesznek az a lényege, hogy egyébként egészséges nők a terhesség alatt lesznek időlegesen úgymond cukorbetegek, ami a terhesség elmúltával rendeződik is.

Azért nézik a huszonegynehanyadik héten, mert ha gond lenne a vércukorral, és a harmincadik hét után néznék, akkor a magzatot már rég károsíthatja a magas vércukor szint.

A terheléses vércukor vizsgálat alkalmával ugye 75 gr szőlőcukros vizet kell meginni, ami valóban megemeli hirtelen a vércukrot, de kb 2-3 pohár cukros üdítő is hasonló hatást fejt ki. Nem az egyszeri vércukor emelkedés okoz gondot, hanem a folyamatosan nagy kilengésekkel ingadozó, vagy állandó magas cukorszint.

Ha valakinek pl éhgyomorra normál értéke van, de terhelésre nagyon megugrik, és ez a lényeg, nem megy egy bizonyos szint alá, az már jelenthet gondot az inzulintermelésben.

Egyébként én is IR-rel lettem kezelve, és mivel így nagyobb volt a terhességi diabétesz kialakulása, nekem pl 2x néztek terheléses cukrot. Én örültem neki, mert a kockázata kb 0, a megnyugtatásom, hogy minden rendben, az pedig 100%.

De mint mondtam, nincs kötelező vizsgálat.

2014. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja, és az én orvosom a metformint a 12. héten abbahagyatta.
2014. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Valaki írta,hogy kb.30 éve KÖTELEZŐ...

Akkor miért nem volt se anyu,se a korabeliek(egyik tesója se),sőt,a párom nővére 8 éve szült,ő sem volt.A huga 3 éve szült,nála már kötelező volt...

2014. júl. 30. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!