Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat valamilyen módon a...

Árthat valamilyen módon a magzatnak, ha kevés vizet iszom?

Figyelt kérdés
2014. aug. 2. 04:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A HIV (humán immundeficiencia-vírus) az a vírus, amely az AIDS-et (szerzett immunhiányos szindrómát) okozza. A HIV által fertőzött egyének legalább 90-95%-ánál a vírussal történt expozíció után három hónappal elegendő mennyiségű ellenanyag termelődik a pozitív HIV-teszt kimutatására. (A fertőzéstől számított 6 hónap múlva a HIV-fertőzött személyek több mint 99%-ának pozitív a tesztje.) Ha egy terhes nő fertőzött HIV-vel, ez átjuthat a méhlepényen, és megfertőzheti a magzatot is.


A HIV-teszt a HIV ellen termelődött ellenanyagot mutatja ki a vérből. Bár egy pozitív HIV-teszt elméletileg azt jelenti, hogy az illető személy HIV-vel fertőzött, a gyakorlatban a teszt egyéb okok miatt is adhat pozitív eredményt. Ezért ha az első meghatározás eredménye pozitív, más módszerekkel megerősítő vizsgálatokat végeznek, hogy egyértelműen meghatározzák, történt-e HIV-fertőzés. Ha egy nő esetében a megerősítő vizsgálatok is HIV-fertőzést mutatnak ki, akkor konzultálnia kell az orvosával arról, hogy mennyi az esélye annak, hogy a magzat is fertőződik. Amíg egy HIV-fertőzött terhes nő vérében jelen van a vírus, képes másokat is megfertőzni. A HIV elleni kezelések viszont képesek jelentősen csökkenteni annak a lehetőségét, hogy a vírus átjusson a magzathoz.


Befejeztem a veled valo beszélgetést. Majd a kerdezo eldönti, mit akar csinalni.

2014. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, a magzatvíz mennyiségét, az oxigén ellátottságát a felvett víz mennyisége mennyiben befolyásolja?
2014. aug. 2. 09:14
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták igyak minél többet, hogy elegendő mennyiség tudjon termelődni. Szerintem kezdj el mondjuk 3 litert meginni minden nap, ha majd szoptatni fogsz, ahhoz nagyon sok folyadék kell majd
2014. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mennyit iszol naponta?
2014. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!