Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A bárányhimlő árt a magzatnak?

A bárányhimlő árt a magzatnak?

Figyelt kérdés

29hetes kismama vagyok.

A lányom elkapta a bárányhimlőt.Lehet a magzatomnak valami baja?

(én már voltam bárányhimlős)


2014. júl. 24. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, igen.

De inkább hívd fel gyorsan a védőnőt, az a biztos.

2014. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha te már voltál ,úgy nem veszélyes . Első trimeszterben vagy max 20hetes korban okozhat fejlődési rendellenesseget !

A te magzatodnak nem lesz baja es eredetileg te el sem kaphatod , csak akkor ha nálad régen gyenge lefolyású volt a himlo.

2014. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Mivel te már voltál bárányhimlős, ezért nem lehet baja a babádnak. Ne aggódj.


40+2hkm

2014. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősünk volt ilyen helyzetben nemrég, csak neki nem a lánya, hanem a tesója lánya volt bárányhimlős, ezért nem mentek el valami közös programra együtt.

Neki azt mondta az orvos, hogy ő nem kaphatja el, mivel átesett rajta, de a vírusokat nyilván elkapja, csak nem lesznek tünetei, mert védett. Viszont a babának árthat, mert arra nincs pontos bizonyíték, hogy ilyenkor a babával mi történik.

2014. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt a családban bárányhimlős, amikor terhes voltam - körbekérdeztük többünk háziorvosát, mindegyik azt mondta, hogy ha már átestem rajta, nem veszélyes. Szerintem logikusan - bár nem vagyok orvos - amíg a baba a hasadban van és jó esélyel később is, amíg csak szopik, megkapja a szervezeted által termelt ellenanyagokat.
2014. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most találtam ehhez egy cikket is:

[link]

2014. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, árt. A babámnak is ártott, 24 hetes volt.
2014. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha voltál bárányhimlős akkor semmi gond nincs!

Hiszen a szervezeted már ismeri, védekezik ellene. Nem kapod el.

Akkor van baj, ha nem lettél volna még bárányhimlős.

2014. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!