Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Semmit nem hizok, pedig eszek...

Semmit nem hizok, pedig eszek rendesen, ti hogy vagytok vele? 19hkm

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok. 172 cm es 68 kg voltam mikor teherbe estem, az elso harom honapban lefogytam 3 kg-ot es azota is ott tartok. Semmit nem szedtem fel, es normalis ennyi idosen? Lehetseges hogy kesobb tobbet fogok egyszerre hizni? Ti hany kgnal tartotok es hany hetesek vagytok?:)

2014. aug. 3. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 20. hétig nem híztam semmit, utána 13 kilót.
2014. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy nem hízol, a terhesség alatt nem kell tehénné válni.

Mivel eleve a normál súly felsö határáról indultál, ezért böven elég, ha a terhesség végére leszel ennél 6-8 kg-val több, ennél többre nincs szükség.


De a legtöbb terhes eleve a terhesség utolsó harmadában hízik jobban, viszont teljesen fölösleges és ártalmas a megszokott 20-30 kg, böven elég még alacsony kiinduló súlynál is a 10-12 kg

2014. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Orvendek neki:) mivel igysem voltam eppen sovany, csak masokat hallok hogy 5-6 kg is hiztak a 20dik hetig, de olyant is tudok aki az utolso 3 honapban hizott 20 kg. Nem tudom mitol valtozik...ezt szeretnem elkerulni
2014. aug. 3. 17:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én fogytam, 86 kg voltam teherbe eséskor, 83-mal mentem szülni. Terhességi cukros voltam, és sosem mondták hogy veszélyes lenne a babára a fogyás. A betartott diéta miatt még meg is dícsértek az orvosok. 75 voltam 1 héttel szülés után.
2014. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Akik ilyen renegeteget híztak, azok többsége egyszerüen túl sokat eszik.

Minden kismamának megvan a lehetöséges arra, hogy odafigyelve ne hízzon el (kivéve néhány, nagyon kevés orvosi esetet), ha minél több zöldségfélét meg gyümölcsöt fogyaszt, normálisan eszik fehérjét is, viszont a szénhidrátokat meg zsírokat (a rejtett zsirokra is ode kell figyelni) lehetöleg csökkenteni. Emellett nyugodtan lehet sportolni is, természetesen nem versenyszerüen, viszont rendszeresen (megint kivétel, ha valakinek az orvos megtiltja).


Ha odafigyelsz a kajára meg mozogsz eleget, akkor nem hízol el.

Nekem ikerterhesség alatt jött fel 12 kg, de ez a szülés után két héttel el is tünt. (A babák a 39. hetesen születtek normál súllyal, teljesen egészségesen)

Szóval nem elméleti ötlet, hanem megvalósítható.


Kellemes babavárást!

2014. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18 hetes vagyok, eddig 0 kilónál tartok, pedig a poci nő rendesen :) nem baj az! (pontosabban egyet lefogytam, és annyit visszaszedtem)
2014. aug. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a normál súly alsó határáról indultam 165cm es 50kg ál. Most vagyok 23.hetes es eddig 3,5kg-ot híztam.
2014. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én 32 hetes vagyok és eddig 6kgt fogytam. Nincs semmilyen betegségem. Az orvos azt mondta amíg a pici rendesen fejlődik,addig nincs gond.
2014. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En 172 cm, 58 kg-val kezdtem,most 20+5 hetesen vagyok 61 kg.A terhessegi suly kalkulator szerint ez meg a minimalis hizas kategoriaba tartozik, de azert igyekszek mostantol kicsit odafigyelni az etkezesemre,es rendszeresen merem a sulyom,mert az elso terhessegem alatt a vege fele szaladtak fel eszrevetlenul a kilok.
2014. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 holysmoke ***** válasza:
Én a lányommal 1kg híztam és 41. hétre született 4 kg volt, most várom a második babót eddig -3kg tartok.
2014. aug. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!