Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint érdemes...

Milyen vitamint érdemes szedni.30hetesen?

Figyelt kérdés
Melyik hizlalná meg egy kicsit a babát?
2014. aug. 4. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem hízlal... Főként a méhlepény állapotától függ hogy ő mennyi tápanyaghoz jut... Én végig szedtem terhes vitamint, 3 kg lett a baba..
2014. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vitamin nem fogja meghizlalni a babát. Az genetikától függ, illetve a méhlepény állapotától.

Még az omega3-ról olvastam, hogy javítja a lepényi keringést is.

2014. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármilyet érdemes szedni, főleg, ha valamiben gyanítod, hogy hiányod van. A kálciumot, magnéziumot, D-vitamint ki szokták emelni a jó csontozat érdekében, és hogy a baba ez előbbit ne a te szervezetedből szívja el, a vas/folsav jó a vérszegénység megelőzésére (a szülésre, gyerekágyi vérzésre készülve), a B-vitamin és az Omega 3 (halolaj, DHA...) meg az idegrendszerre hat pozitívan (sarkítva, hogy okos legyen a gyerek :) ), a C meg segíti az immunrendszert meg a többi felszívódását - de igazából mindegyik hasznos.

Ám egyik vitamin sem hízlal, max. a B-vitaminok csinálhatnak jobb étvágyat (anyának). Hogy a baba milyen pufók lesz, az a genetikától függ és attól talán, mennyire jól működik végig a méhlepény. Ez utóbbi szintén lehet genetika, de pl. a dohányzás érösszehúzó hatása miatt biztos ront rajta, míg a jó vérkeringés, így a testmozgás segíthet.

Bár a cukorbeteg anyák babái szoktak nagyok lenni, szerintem a táplálkozás sem befolyásolja. Az első gyerekemnél sokat híztam, 3,5 kió/53 centi lett, a másodiknál meg hátulról nem is látszott, hogy terhes vagyok (a 150 centimhez), mégis császár lett amiatt, mert majdnem 4 kiló/60 centivel született.

2014. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem hízlalja meg a gyereket, ez butaság. Amúgy Femibiont.
2014. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!