Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok es nem akarom...

Terhes vagyok es nem akarom elvetettni, de a parom nem szeretne meg gyereket. Mit csinaljak? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg,hogy terhes vagyok...Tobb mint fel eve vagyunk egyutt a parommal hozzateszem egy arab pasirol van szo...Dec.14 en megkerte a kezem...Imad szeret stb,de a babat nem szeretne mert hogz meg nem allunk keszen ra...en meg szeretnem tartani minden aron,de o viszont nem...segitsetek mit csinaljak...Nem akarom se ot se a babat elvesziteni!!!
2010. jan. 12. 13:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Egy kapcsolat sosem biztos,de egy gyermek örök... Én biztos nem vetetném el,ha engem választás elé állítottak volna,akár az életem árán is a babám választottam volna.De neked kell döntened.

33 hetes km

2010. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez mindenképp a Te!! döntésed kell hogy legyen! Érthető valahol az ő álláspontja is, hisz nem olyan sok idő a fél év, DE.. mégiscsak egy kis életről van szó. Mérlegeld az összes lehetőséged..mi van, ha megszülöd, de egyedül maradsz? ha elveteted, a kockázat, hogy nem lehet több babád.ez a negatív része a dolgoknak.. De ha Te úgy érzed hogy felkészültél az anyaságra, és akarsz is gyereket!!?? Akkor mindenképp tartsd meg szerintem. Hisz ha a párod eljegyzett, biztos komoly szándékai vannak Veled! És ha most "idegenkedik" is a dologtól, de valóban szeret nem fog olyan dologra kényszeríteni amit Te nem szeretnél! -Én bízom benne, hogy Happy lesz a vég, és kb.9hónap múlva 3 nagyon boldog ember lesz!!- De alaposan gondold át, ez a döntés tényleg életreszóló!
2010. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én abortusz ellenes vagyok, lehet hogy idővel megbékél a gondolattal és ő is elfogadja a baba jövetelét, bár én szerintem nem jó dolog rákényszeríteni egy gyereket...

Hibás ő is természetesen de szerintem beszéljétek meg és ha azt mondja tégy amit akarsz de ő ez miatt elhagy, akkor mondd meg neki hogy nem lesz semmi kötelezettsége felétek, ez így fer ha neked kell úgy is a gyerek, hogy Ő nem áll mellettek és feltudod nevelni tartsd meg.

ez a ti, te döntésetek nektek kell meghozni gondoljátok át együtt,


Sok sikert neked és kívánom hogy akarja majd a babát a párod is és legyetek boldogok!

2010. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Sajnálom, hogy nem írtad hány éves vagy. Én a helyedben az első babát semmiképp nem vetetném el, ki tudja később sikerül e még valaha teherbe esned. Ha a papa szeret, imád ahogy írod, el fogja fogadni a döntésed is. Ha pedig nem képes erre, akkor hazudott az érzéseiről és ne is sajnáld annyira hogy nem akar ebben részt venni. Persze fontos az is, hogy hogyan állsz anyagilag, mégis biztatlak, hiszen rengetek egyedül álló anya van akik egészséges, szeretetre méltó kisbabákat nevelnek.

Ha elismeri az apaságot, úgy is megbarátkozik vele,legkésőbb akkor mikor először kezében tarthatja az ő picikéjét!

Én a helyedben megtartanám!

2010. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Huuu koszonom,hogy irtatok nekem...Akkor elmondom tisztan,hogy mi a gond s ezek utan nem hiszem,hogy meg mindig azt irjatok,hogy tartsam meg:(

Most per pill nem dolgozok semmit se,mert mondta,hogy nem kell dolgoznom,mert megvan mindenunk es nem kell,hogy en dolgozzak,de februatol,megyek egyis ismerosomhoz dolgozni,megis ne uljek itthon egesz nap...Ugymond nincs semmim se nincs felretett penzem,ha barmi kell megadja nekem!

De itt van akkor a bibi,hogy istenem nagyon szeretnem ezt a babat,de igy hogy semmi hatterem nincs csak a parom,igy nem tudom mit csinaljak...

2010. jan. 12. 15:36
 6/22 A kérdező kommentje:
kihagytam: 21 eves vagyok
2010. jan. 12. 15:39
 7/22 anonim ***** válasza:

NAgyon fiatal vagy még, de az abortusz biztos nagyon megviselne...az minden nőt megvisel, főleg, hogy ennyire szeretnéd a babát. Ebben nem is tudom, hogy lehet-e egyáltalán tanácsot adni.

Egyet viszont észrevettem, és az én normáim szerint helytelen, mégpedig az, hogy ennyire függsz egy másik embertől, nevezetesen a párodtól. Ennyire nem szabad az akaratának alárendeli magad, ennél sokkal önállóbbnak kell lenned! Ne azért dolgozz, hogy ne unatkozz, hanem azért, hogy legyen önbecsülésed, és ne érezd a függőséget.

A "babakérdésben" pedig csak azt tudom mondani, hogy neked kell eldöntened, hogy megtartod-e vagy sem...az biztos, hogy senki sem bánthat egyik döntésedért sem, mert azt hiszem mindkét választás érthető, legalább is én megértem. Bár ha az abortusz mellett döntesz, az ne azért legyen, hogy ne veszítsd el a párod, hanem azért mert még fiatal vagy, még kezdeni akarsz magaddal valamit, amit nehezen tudsz megtenni egy gyerekkel...tehát magadért és nem másért!

Ne hamarkodd el a döntést és próbálj meg sokat beszélni a pároddal is babáról, hátha meggondolja magát!

Minden jót!

(35 hetes mami)

2010. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is gondold meg, később biztos megbarátkozna a dologgal?

Szüleid támogatnának a dologban?

2010. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
72%

Olyan jó, hogy mersz segítséget kérni másoktól ebben a nehéz helyzetben. Nem szeretnék tanácsot osztogatni, nem voltam még ilyen szituban, de van egy érdekes blog, amit szerintem, érdemes a döntés előtt átböngészni:

[link]

Nagyon drukkolok, hogy legyen erőd igent mondani a megfogant élet mellett!

20 hetes kismama

2010. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 picihasim ***** válasza:

Én is 21 éves vagyok és 31 hetes kismama. Októberben volt az esküvőm. Nekem sincs jelenleg munkám, a párom keresetéből élünk még egy kis ideig. Előtte azért persze dolgoztam. Ha már megkérte a kezed, akkor komoly a dolog! Sztem simán bevállalhatod a kisbabát. Lehet, hogy csak most van kiakadva, hogy apa lesz és egy kis idő múlva megbékél a gondolattal. Sztem nem az abortusszal kell kezdeni+ első baba és rengeteg szövődménye lehet az abortusznak.

Várj vele egy kicsit és lehet, hogy lecsillapodnak a kedélyek. Gondoljátok át a dolgokat.

És később mivel lesz jobb? Több pénzetek lesz? Felnőttebbek vagytok. Ha már az esküvőt tervezitek, akkor egy becsúszott baba miatt nem kellene, hogy probléma legyen. Pár év múlva úgyis lenne kisbabátok. Gondold el mivel lesz jobb akkor, mint most? Ha úgyis együtt vagytok, legalább hárman lesztek nem ketten.

Mérlegeld át a dolgokat.

Ez az én véleményem. Én leülnék vele beszélni, hogy-hogy legyenek a dolgok+ha elveteted, akkor Ő mikor szeretne gyereket?!

Remélem tudtam segíteni és mindenképpen írd meg, hogy alakultak a dolgaitok!

2010. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!