Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhességnél ha...

Méhen kívüli terhességnél ha választhatsz: laporoszkópia, vagy Methotrexát injekció? Melyiknek mi az előnye, és mi a hátrányuk? Nekem kell azonnal eldöntenem melyiket akarom. Tapasztalatok, vélemények, bármi jöhet.

Figyelt kérdés
És nagyon szeretnénk már babát, így fontos az is, mik az esélyek ezek után a babára.
2010. nov. 28. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, sajnálom! :(

Azt nem fogom írni, hogy melyiket válaszd, döntened neked kell.


Nálam a laparoszkópia a petevezető eltávolítását jelentette volna. A doki nem tudta garantálni, hogy utána nem lesz hegesedés, összenövés. Ez pár nap kórházi fekvést jelent.

Nekem a Methotrexát kúrát kezdte el, 10 napig kaptam. Gondolom, elmondták, hogy ez kemoterápiás szer, és a lényege, hogy megállítja a gyors sejtnövekedést.

Mázlim volt vele, mert maximálisan felszívódott minden, de nincs garancia, hogy más is így jár. (Volt akinél elkezdett csökkenni a hcg, de pár nap után ismét emelkedett, így mégis műtét lett a vége.) Kórházban nem kellett maradnom (kb. 1 hetet vártak a döntéssel, azzal együtt összesen 21 nap kórház), csak papíron, ha mégis gond van, azonnal tudjanak műteni, ne kelljen adminisztrációval foglalkozni, de naponta be kellett járnom az injekciókra, vérvételre, uh-ra.

Nekünk fél évet pihenni kellett utána, hogy maradéktalanul kitisztuljon a szer, nehogy a következő megfogant babában kárt tegyen.

Sikeresen teherbe estem, a baba szép ütemben fejlődik, teljesen egészséges, semmilyen komplikációnk nincs, 22 hetes kismama vagyok most.

2010. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy nem értettem jól nevet, mert nekem egy szuriról, és kb 2-3 napig tartó kórházról beszélt. Illetve azt mondta, hogy 3 hónapig nem lehetek terhes.
2010. nov. 28. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy ezt szokták úgy is adni, hogy közvetlenül a babába fecskendezik. (Rémesen hangzik) Csak ehhez nagyon pontosan tudni kell a helyét. Nekem nem volt teljesen biztos.

Az én injekció kúrámban 5 Methotrexát és 5 valamilyen semlegesítő (a káros hatásokra) ment felváltva.

De ha bizonyított méhen kívüli terhességed van, miért nem tartanak kórházban?

Még ha csak 2-3 nap is lenne, akkor is rendszeresen vérvételre, uh-ra kell járnod, hogy biztosan lássák, szívódik-e fel az embrió.

Egyébként nagyon hat a nyálkahártyákra, afták, kelések is lehetnek a szájban, hüvelyben, leválhat a rossz helyre tapadt embrió, vérzés léphet fel, már csak ezért is indokolt lenne a hosszabb kórház.

Kérdezz rá megint, ne hagyd magad, a legkisebb kételyeid se legyenek!

2010. nov. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Metotrexátra azt mondták, hogy elhal tőle a baba, de általában nem ürül ki, tehát ott marad a petevezetőben és ugyanúgy akadályozza a későbbi terhességet, mintha nem lenne petevezetőd, csak még rosszabb, mert az újbóli méhenkívüli esélyét is növeli. Én a lapart választottam, ahol azt ígérték, h ha nem nagyon csúnya a helyzet, akkor bent hagyják a petevezetőt, csak rávágnak, kiemelik az embriót és összevarrják.
2010. nov. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!