Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezhet olyan hogy valaki...

Létezhet olyan hogy valaki nem veszi észre hogy nem mozog a baba? (32-33. hétben)

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnél a 33.héten vettèk észre hogy meghalt a babája. Rendesen orvosi vizsgálatra ment amikor kiderült hogy a baba màr kb. 2-3 hete nem fejlődött és meghalt. Az anyukájával beszèlgettem és ő mondta hogy nem vette észre a lànya hogy nem mozog a baba, ő azt mondta biztos azért nem vette észre mert ahogy mozdult magzatviz lötyögött benne. Hogy létezik egy ennyi idős terhességnél hogy nem veszi észre ráadásul 2 héten keresztül hogy nincs magzatmozgás?? Azért nem hiszem hogy a magzatviz lötyögése összetéveszthető egy ennyi idős magzat mozgásával... :/ Èn is babàt várok 30. hétben vagyok de már azt is èszre veszem ha kevesebbet mozog 1-1 nap. Létezhet hogy nem érezte??
2014. aug. 7. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Az élettelen magzat a magzatvízben az anya mozgására ide,-oda csapódik a méhfalhoz. Simán össze keverheti a normál magzamozgással. Nem egyedi eset sajnos!
2014. aug. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én el tudom képzelni, hogy nem vette észre.


A picik nem egyformán mozognak méhen belül. Én most a harmadikat várom és mindhárman másként mozognak. Az első akkorákat rúgott már az elején, hogy összetéveszthetetlen volt, a második csak nyújtózkodott és csak elvétve rúgott egyet-egyet vele nagyon sokszor beijedtem, hogy baj van, mert még 35-36 hetesen sem tudtam néha eldönteni, hogy ő nyújtózkodik, vagy a szél nem talál kiutat... Most a harmadik manócska inkább aprókat rúg, de sorozatban, gyorsan.

A középső gyerkőcnél azt mondta a doki, hogy csak azért élem meg kevés mozgásnak/nem mozgásnak, mert a nagyobb másként csinálta és volt viszonyítási alapom. Ha ő lett volna az első, akkor fel sem tűnt volna hogy "lusta".

2014. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos, hogy attól. hogy 2-3 hete nem fejlődött, az nem jelenti azt ,hogy 2 hete már halott is volt. Az is lehet, hogy épp előző nap halt meg, mikor ment a vizsgálatra.
2014. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De egyaltalan mitol halnak meg a babak az anyehben es mennyire surun fordul elo?? Ez rettenetes!
2014. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az orvos állapitotta meg hogy 2 hete halott volt a magzat, nem magamtol találtam ki!!!

Egyébként rettenetesen sajnálom őket én is :(

2014. aug. 7. 09:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek a történetek szörnyűek..elsírtam magam..őszinte részvétem:((
2014. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 36 hetesen halt meg a babám! De kb. fél órát nem mozgott, mikor mentem.

Szerintem ilyen nincs, hogy nem veszi észre, max. nem veszi komolyan!

2014. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább kicsit figyelmetlen volt. Nem véletlenül kérdezik úgy (legalábbis nálunk), hogy nyugalmi helyzetben mozog-e. Mert persze amikor járkálsz akkor bemozoghat egy halott magzat is, de ha fekszik az anyuka és úgy nyomkodja magát az halott magzatnál lehetetlen. Sajnos az hogy meghal pl a köldökzsinórtól lehetséges bármelyik trimeszterben. Nekem is van ismerősöm, akinek a 38. héten halt meg a babája, észrevette, hogy fél napja már sehogyan sem mocorog, de mire beért a kórházba már késő volt.

Szóval persze az létezhet, hogy elhal a baba, de hogy 2 hétig ne vegyék észre már ilyen idős korban a mikor folyton mozogni kell lehetetlennek gondolom (hacsak nem annyira túlsúlyos, hogy a zsír egyébként elnyomja a mozgást).

2014. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 25 hetes baba halt meg. 2-3 napja nem mozgott és rúgdosott, már gyanús volt, sajnos, de nem akartam felfogni, kizártam ezt a lehetőséget.

Nála is ez volt. Érezte ő, hogy baj van, de nem akarta felfogni, amivel teljesen együtt érzek, sajnos.

Erőt kívánok neki is!

2014. aug. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!