Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ultrahang szerint 36 hetes...

Ha ultrahang szerint 36 hetes terhes vagyok akkor a baba tulajdonképpen csak 34 hetes?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
akkor 36 hetes
2014. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Ezt hogy gondolod?
2014. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A terhességet az utolsó menses első napjától számítják, ez nekem 36 hét, de a baba rá min 2 hétre foganhat meg, tehát 34 hete, nem igaz?
2014. aug. 7. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
NEM. Ha ultrahang szerint 36 hetes, akkor annyi is.
2014. aug. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Igen, az utolsó menzesztől számítják, viszont az uh szinte napra pontosan megmondja mikorra várható a baba.

2 gyerekem van, mindkettő uh időpont szerint született.

2014. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

annyi idős a baba, mint amikor utoljára megjött a mensesem? a fogantatást december 11-re írták..

én ebbe már belegabalyodtam...

2014. aug. 7. 16:49
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A baba annyi idős, amennyit az ultrahang eredményei alapján mondanak.

A terhesség az, amit naptár szerint vezetnek.

Szóval: amennyit az ultrahangon mondanak, annyi. Nincs itt mibe belegabalyodni.

2014. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek van igaza. A terhességet az utolsó menzesz első napjától számolják, mert az egy fix dátum, de tulajdonképpen akkor még tényleg nincs baba, hanem kb. 2 héttel később fogan csak meg. Az UH-os méretek is esszerint vannak kalkulálva. Ha azt mutatja, hogy 15 hetes terhesség, akkor azt ugyanúgy érti, mint ahogy a terhességet is számolják, tehát 15 hete volt az utolsó menzesz, és a tényleges fogantatás csak kb. 13 héttel azelőttre tehető.

Az UH-os méretekhez még hozzáfűzném, hogy a terhesség vége felé már nem túl mérvadó,hogy milyen terhességi időt ír ki, mivel akkor már erősen belejátszanak a baba méreteibe a genetikai adottságok, sokszor 1-2 kg-os különbségek is vannak a születési súlyok között. S

2014. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm szépen a válaszod!!
2014. aug. 22. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!