Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apasági nyilatkozatot hol...

Az apasági nyilatkozatot hol kell elintéznünk? Melyik városba kell mennünk, és milyen hivatalba? Honnan kell kérni igazolást hogy hajadon vagyok, mi kell hozzá? Nem voltam még házas.

Figyelt kérdés
Pesten lakunk albérletben,és nem vagyunk bejelentve. A párom és én is borsodiak vagyunk,de más városból.
2010. jan. 12. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Pesten is kérheted, csak ott kell hajadonságit is kérni, mert nem a kerületben laksz. Először intézd a hajadonságit, mert az kis idő, amíg lekérik az állandó lakóhelyed szerinti jegyzőtől és utána mehettek apukával az anyakönyvvezetőhöz apaságit tenni. Legegyszerűbb, ha abban a kerületben intézed, ahol a baba születni fog.
2010. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál, anyakönyvi hivatalnál, vagy gyámhivatalnál kell intézni. Kérdezd meg a védőnődet, hogy ott meg lehet-e csináltatni valahol így, hogy nem vagytok bejelentve. Bár szerintem rizikós, lehet, hogy haza kell jönnötök. Akkor pedig a te állandó lakhelyeden keressétek fel az illetékest, előtte kérdezzetek rá telefonon, hogy mikor van ügyfélfogadás.


Az anya állandó lakhelye szerint illetékes anyakönyvi hivatalnál kell kérni a hajadonigazolást, semmi sem kell hozzá, csak a személyi, lakcímkártya. Azért az állandó lakcím kell, mert oda fogják anyakönyvezni a kicsit is, sajnos.

Mi is borsodiak vagyunk, nem abban a városban lakunk, ahol az állandó lakcímem van, de a kicsit mégis oda jegyezték be, hiába van a tartózkodási helyem máshol és az is szerepel a lakcímkártyán. Sajnos ahol most lakunk, ide nem tudtam bejelentkezni állandóra, ahol pedig az én állandóm van, ott apám lakik, akivel évek óta nem jó a viszonyunk, úgyhogy a postán kellett könyörögnöm, hogy ha oda küldik a kicsinek a tajkártyáját és az adókártyáját, akkor irányítsák át hozzám.

2010. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, biztosan megcsinálják Pesten is, nekem Gyöngyös volt az állandó lakcímem, mégis megcsinálták itt, de igaza volt a másodiknak, ettől függetlenül a kicsit az állandó lakcímedre fogják bejelenteni, automatikusan. Én ezért jelentkeztem át Pestre állandóra, mert mindent ott kell majd intézni, illetve bármi van oda kell menni ügyintézni:( Nem tudjátok elintézni, hogy állandó lakcímed az legyen ahol életvitelszerűen laktok?
2010. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A főbérlő nem akart soha bejelenteni állandóra,pedig már több mint 2éve itt lakunk. Nemsokára úgy is költöznénk nagyobba a baba miatt. Akkor a baba hivatalosan az én városomban fog lakni?
2010. jan. 12. 22:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket,még a védőnőtől rákérdezek. Nem gondoltam hogy ez ilyen komplikált.
2010. jan. 12. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, hivatalosan az állandó lakcímre anyakönyvezik a kicsit. Később pedig bejelentheted oda tartózkodási helyileg, ahol ti is laktok. Nálunk is így van, hogy az állandó az az én lakcímem, a tartózkodási hely pedig ahol most lakunk.

Az albiba sosem fognak bejelenteni állandóra, mert akkor kellene vinned egy tulajdoni lapot, vagy egy befogadó nyilatkozatot, mert állandón hivatalosan csak a saját lakásodban lehetsz, vagy ha valaki befogad az otthonába, pl. a párodékhoz költözöl. Nincs egy barát, vagy ismerős, aki Pesten lakik és megengedné, hogy oda bejelentkezzetek állandóra? Ez már csak azért is lenne jobb, mert mint írtam, mindenképpen az állandó lakcímre küldik a baba hivatalos dolgait, mint TAJ-kártya, adó kártya. Legalábbis nálunk úgy volt, aztán könyöröghettem a postán.

A védőnőt pedig kérdezd meg, hogy hol van a hozzátok legközelebb lévő anyakönyvi hivatal, jegyző, vagy gyámügy, ahol csinálnak apai elismerő nyilatkozatot, ott biztos meg tudják mondani, hogy megcsinálják-e. Csak azért írtam, hogy szerintem rizikós, mert tartózkodási helyileg sem vagytok bejelentve, nekünk az megvolt, úgyhogy tudtuk azon a helyen intézni. Azért kérdezz rá, a védőnő hátha tudja.

2010. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!