Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbabámnak milyen gyogyszert...

Kisbabámnak milyen gyogyszert vegyek meg elöre? Kupot? Teát? Lázcsillapitot? és milyet?

Figyelt kérdés
2 hét mulva szülök. a gyerekorvossal majd csak szülés után egy héttel találkozom akkor jön el hozzánk.
2010. jún. 27. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nekem fura. A fontos gyógyszereket előre felírta a doki, csak annyi volt, hogy szülés után váltható ki, így mire hazaértünk a férjem kiváltotta. A kicsiknek való lázcsillapító vényköteles .A babafürdető recept nélkül sokkal drágább. Tea nem kell, inkább vyz, bár a lányom nagyon híg kamillateát ivott.
2010. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nálunk azt mondta a védönö, ha majd hazajövünk a korházbol, hivjam fel és akkor másnap vag yutána kijön a gyerekdokival akit nem is ismerek és akkor, kapok recepteket.. addig mi lesz? 2 napig mivel fürdetem? ez tényleg fura.

kaposvár

2010. jún. 27. 19:33
 3/12 anonim ***** válasza:
nem fontos annyira a fürdetés.elég ha áttörölgetedvizes ruhával.olvastam!
2010. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Inkább hívd fel akkor, amikor megszültél, és mondd meg, hogy melyik napon mentek haza, legyen szíves addigra kihozni a recepteket, vagy beküldöd érte a férjedet, de ne hagyjon popsikrém, fürdető, és lázcsillapító nélkül. Az én védőnőm azt mondta, kötelesek ezeket úgy kiadni, hogy mire hazajön a baba, ott legyen.
2010. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező kommentje:

+Nálunk azt mondta a védönö, ha majd hazajövünk a korházbol, hivjam fel és akkor másnap vagy utána kijön a gyerekdokival akit nem is ismerek"


Szerinted miért megy? :DDD Lóvé legyen nálad, meg persze vegyél rengeteg gyógyszert, meg sok-sok ápolószert a Rossmanban, meg a DM-ben, nehogy kifejlődjön az immunrendszere.

Csak így tovább!


Ja igen, télen legyen a lakásban 35 fok, mert az nagyon kell, meg nyáron állandóan pelenka, nehogy szellőzzön a popsia, és nehogy összekakiljon mindent.

2010. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a Felicitas-os babacsomagodban lesz fürdető.

Amúgy meg ha bemész a gyógyszertárba, és mondod, hogy kisbabának fürdetőkrémet kérsz, adnak.

Alkoholt, gézlapot, gyógyszertári popsikrémet és hintőport ír fel egyébként a doki. Ez mind beszerezhető vény nélkül.

Amire még szükséged lehet: Nurofen szuszpenzió vagy Panadol baby lázra és fájdalomra, esetleg majd később hasfájásra valami (Gripe water pl.), Dologel fogzásra, szorulásra Laevolac szirup vagy glicerines kúp,... de ezek mind időközben jönnek (vagy nem).

2010. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A felicitasos fürdető nekünk nagyon nem jött be, kb 20 perc után vörös lett a gyerek bőre, pedig már 3 hónapos volt. Én az elején csak gyógyszertárit használnék.
2010. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
19:38-st nem értem.. d a többiknek köszönöm a válaszokat..
2010. jún. 27. 20:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Én szülés előtt felhívtam a gyerekorvost , adott egy időpontot, bementem és odaadta a recepteket. Amíg a kh-ban voltam a férjem kiváltotta, de egyébként a kh-i gyerekorvos is adott egy köteg receptet, tulképpen ugyanazokról. Teát fölösleges venni előre, kúp, lázcsillapító pedig receptköteles úgyis 3 hónapos kor alatt, nem is tudnál venni.


Én biztosan bemennék az orvoshoz szülés előtt.

2010. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, én sem értem azt a választ, nem értem hogy jön ide a téma amiről ír. Ne foglalkozz vele.
2010. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!