Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » IR-em van, gyógyszeresen...

IR-em van, gyógyszeresen kezelik, mellette diéta! Ez ettől függetlenül károsíthatja a babámat? VAgy annyi a rizikóm, hogy könnyebben terhességi cukros leszek?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok, de mostanában nem tudom mindig betartani a diétát. Eddig a diétázók etalonja voltam,nagyon betartottam, fogytam is 7 kilót, de mostanában megingok...nem arra kell gondolni, hogy zabálom az édességet, de van, hogy néha kicsit mást eszem és valamivel több a szénhidrát, illetve becsúszik 1-1 túrórudi is ch-n belül. Ezzel ártok a babámnak?
2014. aug. 12. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyrészt betartod, tehát még lényegesen több a "szabad" mint a "tilos" abból amit megeszel, akkor még baja nem lesz a babádnak :)


(szabad megkérdeznem mennyi próbálkozás után sikerült teherbe esned? Én szintén IR, 10 hónapja diétázok, 8 hónapja gyógyszert is szedek, másfél éve próbálkozunk)

2014. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tartottam terhesség alatt a diétát, hogy a mennyiségeket nem nagyon néztem, de alapvetően betartottam. A végefele mondjuk én is sokszor elcsábultam. Szerintem, a legfontosabb a mozgás. Minden napos, legalább 30 perces, izzadós, pulzusfelmenős.:) Nem volt terhességi cukrom, pedig mindenki nagyon "várta". A babádnak meg nem lesz semmi baja!
2014. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pulzusfelmenős sportot hogy tudtok csinálni terhesség alatt? Nem lesz szerinte baja egyébként a babádnak ennyitől szerintem sem, ne izgulj!
2014. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem leszek népszerű a válaszommal...volt egy előző terhességem, az első, aminek januárban missed ab lett a vége (6 hetesen elhalt a baba), utána várnunk kellett 3 hónapot és utána rögtön teherbe estem, ez a baba van most a pocakban. Az első is rögtön sikerült...csodabogárként néznek rám a dokik...

Kívánom, hogy mielőbb babás legyél...

2014. aug. 12. 21:43
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

SAjnos nem mozoghatok, mert a lepény a méhszájamon van és a doki nem enged még kismamajógázni sem...:(

Sokat kell pihennem...de remélem ez változni fog idővel...

Nekem is nagyon "várják" a terhességi cukrot, hát majd meglátjuk!

2014. aug. 12. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekünk 2 év kezelés után sikerült először, szintén missed ab lett, utána 2x jött meg és újra terhes lettem, ahol minden rendben volt. Miért ne lehetne sportolni? Erdőben, hegynek fel, nordic walking, jó levegő és a vérkeringés mindkettőtöknek jót tesz. Kb. a 30. hétig bírtam.
2014. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!