Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség kiszámolása?

Terhesség kiszámolása?

Figyelt kérdés

Elméleti a kérdés. Nem voltam, vagyok terhes.


Nemrég olvastam egy kérdésnél, hogy az utolsó menstruációtól számít a terhesség, akkor is, ha tudod, mikor szexeltél. Ez, bevallom, meglepett.


De mi van akkor, ha valakinek nagyon rendszertelen a menstruációja? Nekem pl. volt olyan, hogy három hónapig nem jött meg. Tegyük fel március elsején menstruáltam utoljára, május elsején szexeltem csak egész évben, veszek egy terhességi tesztet és pozitív. Akkor mikortól számolják a terhességet?


Már előre félek, hogy hülye a kérdésem, de itt biztos tudjátok a választ.



#terhesség kiszámolása
2014. aug. 13. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben az UH-os mérések által megállapított korra hagyatkoznak. Persze ez a kor sem a fogantatástól eltelt időt mutatja, ilyenkor is bele van kalkulálva az a +2 hét (a 28 napos ciklust alapul véve).
2014. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben az UH-n mért magzati méretek alapján számítják ki, illetve a tapasztalt orvos a méh nagyságából is be tudja lőni (nyilván nem napra pontosan, de 1-2 hét elétréssel, főleg az elején, amikor még egyformán fejlődnek )
2014. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hülye a kérdés :)

Ilyen esetben az ultrahangon mért méretek alapján saccolják meg a szülés dátumát.

Nekem pl késői ovum volt a ciklus 24. napján.Minden uh-n 11 nappal kisebb volt a pici így módosítottunk és 2 héttel fiatalabb terhes vagyok.(utolsó uh-n 11+3 helyett 9+4)

2014. aug. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!