Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós vagyok, iszonyatosan...

Várandós vagyok, iszonyatosan hányingerem van alig aludtam valamit majd csak hétfőn megyek az első vizsgálatomra már védettnek számítok?

Figyelt kérdés
Amíg ilyen rosszul vagyok nem mennék be dolgozni,táppénzen lennék!Kitudnak így rúgni?Házi orvos akár csak 1-2 hétre is terhes táppénzre venne?Hogy van ez?
2014. aug. 14. 05:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha meg nem voktal egyaltalan orvosnal h terhes vagy akkor gondolom papirod sincs hivatalosan rola. Igy a munkaltatodnak is csak szoban tudod jelezni ami nem hivatalos igy nem vagy vedett! A haziorvos meg h irjon ki terhes tappenzre ha nem tudod bizonyitani a terhessegedet? Amig nincsenek meg a papirjaid nem tudod. Ha meg vannak akkor eloszor a munkaltatodnal kellene hivatalosan bejelenteni es ugy elmenni tappenzre.
2014. aug. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor vehet a háziorvos terhes táppénzre ha már van szakorvosi papirod a terhességről és a szakorvos javasolhatja a tp-t.
2014. aug. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy fent mondják, addig nem vagy védett, míg be nem jelented, a háziorvos vehet táppénzre, de nem mint kismamát, hanem sima táppénzre, ami alatt nem vagy védett, ha nem jelented be. Próbálkozz hányinger ellenes praktikákkal, hátha bejön valami.
2014. aug. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor vagy "védett", ha bejelented a munkahelyeden. Ha bejelented, akkor érdemes nemcsak szóban, hanem írásban, e- mailben is , hiszen a szó elszáll....

Ettől függetlenül nyilván kiírhat a háziorvosod táppénzre a rosszulléteid miatt.

2014. aug. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Már megváltoztatták a törvényt május-június környékén,nem kell bejelenteni a terhességet a védettséghez.Ha ki akarnának rúgni pl.,de még csak nem is szóltál az állapotodról,akkor sem tehetik meg,érvénytelen a dolog!

Én most vagyok 13 hetes,5 hetes korom óta vagyok táppénzen,nagyon nem örült a főnököm,de nem tudott semmit tenni.Az orvosom(magándoki persze) még csak nem is látott semmit ultrahangon,csak a pozi tesztem volt meg,de simán kiadta az igazolást a táppénzhez.

Üdv

2014. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!