Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Daedalon tabletta terhességi...

Dinastia kérdése:

Daedalon tabletta terhességi hányinger ellen?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok. 5. héttől kezdődött az egész napos hányinger hányás. Mindent kipróbáltam (b6, gyömbér, kóla, akupunktúra...), de semmi nem használt. Végül egy hete a nőgyógyászom és a védőnőm javaslatára daedalont kezdtem el használni, ami sokat segít. Reggel veszek be egyet, így nem jön vissza a reggeli, így nem kerülök bele abba az ördögi körbe, hogy a hányás miatt nem tudok enni és mivel nem tudok enni egyre rosszabbul és rosszabbul vagyok. Viszont mikor a háziorvosom meghallotta, hogy ezt szedem, elkerekedett a szeme és azt mondta, hogy ő egyáltalán nem javasolja. Megbízom az orvosomban és a védőnőmben (két problémamentes terhességemet követték végig), de azért a háziorvos beleültette a bogarat a fülembe és az interneten is ellentmondó információkat találtam. A kérdésem azokhoz szól, akik szedtek terhességük alatt daedalon tablettát és már megszületett a gyerekük. Lett bármi károsodása a babának, ami a daedalonnal összefüggésbe hozható? A válaszokat előre is köszönöm!
2014. aug. 16. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már! Minden terhességgel kapcsolatos oldal a Daedalont ajánlja. Szedd nyugodtan, semmi bajotok sem lesz! A másik, ne higyj a háziorvosnak, hisz ő nem nőgyógyász, fogalma sincs a más állapotról! Belőle csak a protokoll beszél, bem a tapasztalat. En is szedtem 2 hónapig, semmi baja a lányomnak, ma már 2 éves, okos ügyes nagylány.
2014. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Gondolom tudod, hogy az első 12. Hétben fejlődik ki ababa teljesen, alakulnak ki a szervei, végragjai...addig amit beszedsz hat rá!

Utánna már csak nő a baba, akkor lehet többféle gyógyszert szedni.


Terhességnél akkor adják, ha már annyira hány hetek óta a kismama, hogy kiszáradt.

2014. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Daedalont lehet szedni, nyugodj meg! :) Nálunk gyógyszertanon külön ki is hangsúlyozták, hogy ezt szabad! Persze nem kell egy dobozzal beszedni, de ha napi 1-et beszedsz, attól semmi baja nem lesz a babának!
2014. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem egyszer se jutott eszembe pedig 5-15.hetig hanytam ,fennyel taplalkoztam :D nekem ugy kikeszult a gyomrom,hogy tobbszor volt vereshanyasom :/

Kiszaradas... haat.. meg nem volt fenyegeto,de inkabb infuziot adtak,amivel allitolag atmostak a szervezetem azert,hogy tavozzon belole az a hormon ami felelos a hanyasert.. :D ne kerdezd en se ertettem..

infuziot kaptam,illetve rennie-t javasolt a szulesz,hogy azt szedjem a gyomromra,illetve az elevit pluszt ne hagyjam abba..

Most,hogy irod a deadalont en is megkerdezhettem volna.. de ugy tudtam a 12.hetig nem lehetett semmit szedni :/

21hkm

2014. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom is, a védőnő is, a szonográfus is és anyukám is javasolta, viszont mivel a tablettája tönkrevágja a gyomrot, én a kúpját használtam. De azt tudnod kell, hogy nekem az sem használt, mint ahogyan más praktikák sem. Sajnos ezen túl kellett esnem :( kitartást kívánok.
2014. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kèrdező nem.lett bajod a daedalontól? Ez hasznàlt a hànyàs ellen? Nem àlmosított el nagyon?
2014. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mosolyország válasza:
Szia.én pont ma voltam a dokimnál 10hetes vagyok és ugyan ezt kaptam kúpban.mert rettentő hányós vagyok én is!azt monta este helyezzem fel.elmentem kiváltani ott külön utánna nèztek mert ugy tudják nem szabad kismamának szedni..majd közölte velem ez a kedves patikus hogy szedhetem.dokim azt is hozzá tette h nem kell barinőkre és főleg az internetre hallgatni ő az orvosom és ő tudja mi a jó! :)
2019. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!