Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandóság és Pajzsmirigy...

Várandóság és Pajzsmirigy alul működés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akiknek alul működik a pajzsmirigye leírná, hogy nála minden rendben volt-e? Mikor ment el először dokikhoz? Kellette- még mást is szednie a gyógyszerein kívül?


Előre is köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat?


2014. aug. 18. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 8. heti vérvételnél derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van (nem tudom, hogy mikortól lett, a terhesség előtt is volt-e, vagy csak azáltal zavarodtak össze a hormonok). Onnantól kezdve euthiroxot kellett szednem és 1-2 havonta nézték a tsh-t és a többi értéket. Terhesvitaminok közül csak az elevitet szedhettem. Rendben volt végig minden, időre született makkegészségesen a fiam.
2014. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem volt, szedtem a gyógyszerem és havonta jártam ellenőrzésre.
2014. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem is bőven terhesség előtt derült ki az alulműködés.

én nagyon korán mentem orvoshoz,mert előtte volt pár vetélésem.duphastont kaptam a 12. hétig (3as ikreket vártam akkor). 2 havonta kontroll TSH volt, de semmi gond nem lett.

ha gyógyszeresen kezelve van akkor nem okoz semmi problémát.

2014. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én jövő héten szerdán megyek dokihoz, akkor miden kiderül majd. Nálam is 2010-ben állapították meg, hogy alul működik azóta rendszeresen szedek gyógyszert!

2014. aug. 19. 17:26
 5/7 anonim ***** válasza:

2005 óta van Hashimoto thireoditiszem (autoimmun pajzsmirigy alulműködés) Az első gyerek előtt csak a pajzsirigy elleni antitestek száma volt nagyobb, és a TSH-m emelkedett. Ezt akkor szelénnel helyrehozták, semmi gyógyszer nem kellett. Az első gyerek után indult be a betegség igazán, azóta kapom az l-thyroxint. Jelenleg várom a 2. babát, eddig egyszer kellett emelni az gyógyszeradagot, a legelején, a 6. hét körül. Egyik 100 mikrogramm, másik nap 125 mikrogramm gyógyszert szedek, a legmagasabb TSH-m eddig 1.8 volt. 2.5-ig elfogadható az érték terhességben.


Szerencsére minden éjjel felkelek az egyik kutyusomhoz, aki kikérezkedik pisilni, így éjjel veszem be a gyógyszert, már elég régóta :) Az esetleges reggeli hányinger miatt is jó, meg azt is olvastam, hogy éjjel a gyógyszer jobban hat. Lehet, hogy nekem is azért lettek ennyire jók az eredményeim? A babával is eddig minden rendben. Örömteli babavárást 26+5 nap

2014. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit mondott a doki aztán? (Az utolsó vagyok.)
2014. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Bocsi, hogy csak most írok....

Teljesen rendben van minden! Én Letroxot szedek 75 - 100-at felváltva. A TSH érték teljesen normális! Így csak 8 hetente kell majd mennem...

Október 15.-én kell mennem a 12. hetes vizsgálatokra.. Hát van azért izgalom, hogy minden jó legyen......

2014. szept. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!