Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetesen II. fokban érett...

31 hetesen II. fokban érett lepény? Koraszülés lesz?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál aki nagyon nem örült annak amit lát. Másodfokban érett a méhlepény a 31. héten, áramlás jó volt, a baba méretei a hétnek megfelelnek.

Nagyon megijedtem. A doki annyit mondott, hogy próbáljam még legalább 1 hónapig bent tartani a babát, vagy legalább érje el a 2kg-ot (most 1800grammra becsülte). Nem mondott semmit, hogy mit csináljak (én úgy megrémültem hogy csak bólogatni tudtam és nem is kérdeztem semmit), mit szabad és mit nem... Mit kerüljek? Mivel csökkenthetem a koraszülés kockázatát?


2014. aug. 19. 09:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy második babám, kisfiam 17 hónapos, nála a 36. héten volt másodfokban érett a lepény.
2014. aug. 19. 09:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 36 heten 1 fokban volt érett . 40+5 re szültem a lányom..

Nem tudom hogy mit lehetne tenni, kérdezd meg esetleg a védőnőd vagy szülésznőt , vagy a nodokidat hívd fel. Hátha tud valamit mondani :)

2014. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ha I. fokban lenne nekem is érett akkor nem aggódnék... :)
2014. aug. 19. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szedd duplán az elevitet, feküdt sokat, egyél sokat, hogy minél több tápanyag jusson àt a babába!
2014. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 32 hetesen volt ennyi kisfiam két héttel nagyobb volt. Nem lett koraszülésem 40+3 hetesen született inditassal.

Nyugodj meg nem lesz semmi gond.

2014. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 29 hetesen volt II. fokban érett, a baba pedig teljesen lent. Engem is jól beparáztattak, hogy koraszülés lesz. Most 35 hetesek vagyunk, még semmi jele annak, hogy ki akarna bújni mostanában. Annyi, hogy abba kellett hagynom a munkát, mert a város legszennyezettebb részén dolgoztam, ráadásul koszos iratokkal, valószínűleg ezért is öregedett gyorsabban a méhlepény.

Szerintem nem kell aggódni, szép nagy is a babád, ha egyéb gond nincs, akkor simán bent maradhat még egy ideig.

2014. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez felesleges beparáztatás volt a doki részéről. Ok, lehet kicsit korai a 31 hetesen 2. fokú érettség, de ezzel még hetekig elhúzhatod, hisz csak 2. fok, nem 3.

Na meg mi az a szöveg, hogy próbáld benn tartani? Ha már ilyeneket mond, akkor legalább mondana javaslatokat is amik segíthetnek, nem? Nem csak itt idegesít.

Szerintem 36 hétig simán elhúzod, ha nem még tovább. Szedj vitamint, c vitamin nagyon jó, esetleg omega3-at, állítólag az is segíti a lepényi áramlást, meg jót tesz a baba idegrendszeri fejlődésének is, úgyhogy ártani tuti nem ártasz vele.

2014. aug. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is igy volt pont mint neked, 39. hétre inditással született a lányunk, makk egeszsegesen:)
2014. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már bocsi 4 válaszoló ez a legnagyobb baromság amit tanácsolhattál!!

Dehogy szedje az Elevitet duplán rá van irva hogy napi egyet!!

Különben túladagolod a vitamint és az se jó!!

Inkább Magnerotot vagy magnézium készítményt szedjen!!

Nem kötöszködni akarok!

2014. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Terhesvitamint nem akarok duplán szedni mert a sok vitamin megterhelheti a szervezetet, ez sem jó akkor...

Emeltem a magnézium adagomat és igyekszem többet pihenni.

2014. aug. 20. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!