Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor szedhetem vagy ne?

Most akkor szedhetem vagy ne?

Figyelt kérdés

3 hete köhögök hol hurutosan hol fuldoklom szárazon, tegnap már elmentem orvoshoz de minek ,kár is volt ,közölte nem szívesen ír fel antibiotikumot ,elmondtam hogy megettem egy üveg Stodalt ami semmit nem ért ,patikus ajánlott Abrobene 30 mg os tabit azt 3 napig ettem mintha jobb lenne de még köhögök, a doki közölte szedjek elixirium Thimit van is itthon a gerekek miatt ,ettem is aból is ,de a patikában közölték juj azt nagyo nem kéne!

Most akkor mi van ,doki közölte szedjem 3 napig 3x egy evőkanállal és meglátjuk ,ha nem javulok akkor antibiotikum !

Ki szedte terhesség alatt az Elixirium thimit?

31 hetes kismama vagyok !

Köszönöm előre is


2014. aug. 19. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem az antibiotikumokkal nagyobb a tapasztalat terhesség alatt.


én szedtem semicilint 20 napig es utana zinnatot 6 napig a 32. héttől és nem lett baja a babának.


a nőgyógyászt is érdemes megkérdezni, ők ismerik a teratogén gyógyszereket jobban.

2014. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elixirum thimi - kakukkfű tinktúra, narancs tinktúra, nátrium - bromid. A betegtájékoztatója szerint terhesség esetén ellenjavalt, a brómtartalom nem tesz jót a babának,a kakukkfű is tilos, mert alhasi vérbőséget és koraszülést okozhat. Én nem merném beszedni...
2014. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja nem lesz az antibiotikumtól, annak ellenére, hogy nagy antigyógyszerista vagyok. :) Én életemben ha háromszor szedtem, gyönyörűen elnyomta a tüneteket, két hét múlva ugyan ott tartottam.

Drosera-t próbáltad? homeos golyócska. A stodal-ból valóban felesleges meginni egy üveggel. Vagy hat két nap alatt vagy nem hat és kész.

2014. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Voltam megfáztam terhesen, fellapotza a könyvét a doki, kinézete terhesen milyen antibiotikumot lehet szedni, s felírta.

A nőgyógyász is vagy 3x írt fel antibiotikumot folyásra. Makk egészséges a fiam

2014. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten ellenjavallt, én nem szedném. Viszont ha vírusos megfázásod van, akkor teljesen fölösleges az antibiotikum, nem fogsz tőle meggyógyulni.
2014. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na most akkor mit csináljon a hülye kismama?

Mindenki mást mond na ettől kapok hülyét !!

Ne szedjem a doki meg szedjem ,

1 honnan tudjam hogy vírusos e vagy nem

2 nem irt fel antibiotiumot tehát nincs mit beszedjek

3 a védőnő is mondta hogy szedhetem ,

4 a kórházban mondták a kakukkfű teát hogy igyam

na most akkor???

Nincs lázam !!

Csak kicsit folyik az orrom!!

akkor maradok az ambrobenénél!!1x

A droserát már ajánlották de ugy gondoltam megint kidobott lóvé mivel ezekben a homeós lószarokban nincs hatóanyag !!

2014. aug. 19. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:
A Stodal is homeos, úgyhogy... Az egész család szedi a Drosera-t, amikor kell, két nap alatt rendbe rakott minket. De akkor maradjunk a gyógyszereknél. Ha nincs lázad, végképp érthető, hogy nem írt fel antibiotikumot. Honnan tudod, hogy vírusos-e? Csinálhatnak x hét alatt tenyésztést és kiderülhet, hogy baktérium. Az antibiotikumot vaktában szokták felírni. 10-ből 7- szer vírus okozza az ilyen jellegű betegségeket. Bizony ez egy ilyen dolog. Neked kell eldöntened, kinek hiszel. Így választasz orvost is: van aki olyat választ, aki minden tüsszentésre ad 6 receptet, van, aki olyat, aki csak nagyon indokolt esetben vegyszerez be. Neked kell eldönteni, mi nyugtat meg. A gyerekkel is így van/lesz. :)
2014. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez eléggé vírusnak tűnik.

De ha meg akarsz nyugodni, csináltass egy teljes vérképet, illetve vetess kenetet a torkodból/orrodból. Ha bakteriális fertőzésed van, akkor az kimutatja és az esetleges antibiotikumos kezelést is célzottabban lehet elkezdeni.

2014. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez bő két hét, tudj róla. Mármint a tenyésztés.
2014. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Viszont vírusra az antibiotikum hatástalan, ellenben rezisztenssé teszi az egyéb baktériumokat - így gyengítheti az immunrendszert a megalapozatlan antibiotikum szedés. Szóval tényleg akkor kezdj csak antibiotikumot, ha valóban szükség van rá.


Megfázás, hörghurut meg elhúzódó is lehet, egyszerűen meg kell várni, amíg lecseng. Ha régebben esetleg dohányoztál, akkor pláne hosszabb lefolyású, de nem veszélyesebb. Igyál sok meleg teát, szedj emelt dózisú C-vitamint és a lehetőségekhez képest pihenj. A legjobb gyógyszer esetedben az immunrendszer megtámogatása vitaminnal és pihenéssel, stresszmentes környezettel.

2014. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!