Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orrrmandulaműtétre mennék...

Orrrmandulaműtétre mennék kislányommal 6 hónapos terhesen, nem árthat a babámnak, ha egész nap egy izgulás-idegeskedés lesz? Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés
3 éves a lánykám, most kezdi az ovit, bölcsiben sokat szenvedett az orrával, folyton horkol. Húztuk az időt, kipróbáltunk ezt-azt, de már azt gondolom nincs más lehetőség. Már most izgulok,
2014. aug. 21. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
te tudod mi a tűrés határod. én 38. héten csináltam a forgalmi vizsgam pl :) nem lesz semmi baj.
2014. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy bevállalnám, semmi bajod nem lesz, ha tudsz higgadtan viselkedni. Meg amúgy sem lenne semmi baja a babának. Mikor én voltam terhes (3 hónapos), akkor a 3 éves fiamnak sérvműtétje volt. Eszembe nem jutott, hogy ne menjek be vele. 1 éjszakát kell kibírni, ha minden rendben van. Idén májusban az orrmanduláját vették ki, bár terhes már nem voltam, de a 3 hónapos babám nélkülem volt 1 napig. Nem teszek soha különbséget a gyerekeim között. Nyugi, a fül-orr-gégészeten nem kaphatsz el semmilyen fertőző betegséget, eleve egészséges ember műthető általában, beteg, lázas nem, tehát ne aggódj!

Lányodnak sokkal jobb lesz a műtét után, fiamnak még a hallása és a beszéde is sokat javult.

2014. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy bevállalnám, nem is kérdés. Anyaként ott a helyem mellette az ilyen helyzetekben. Most egy napi izgulástól nem lesz semmi baja a babának. Én 7 hónaposan államvizsgáztam, az sem épp stresszmentes volt. :)
2014. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 34 hetes voltam mikor a fiamnak orrmandulaműtéttje volt hát majdnem megszültem ,mivel amikor kihozták a műtőből orrán száján jött a vér ,állítólag elejtették mikor hozták fel , nahát majdnem

gutaütést kaptam ,persze anyukám közölte hisztis vagyok!!

Ja mondom ok mikor szerintem, mivel a doki sietett utolsó napja volt ment szabira és összecsapta a műtétet!!

Zárót nem is kaptunk

De most gondolkodom hogy elmegyek és kérek zárót és beperelem őket de sajna ez 2 éve történt !

2014. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy idegeskedés addig tartott, amíg fel nem ébredt műtét után a fiam, az kb reggel 6 és 11 között, nem egész nap. Ami melós lehet, hogy őt (3,5 volt) csak úgy lehetett megnyugtatni ébredés után, hogy kb 3/4 órát mászkáltam vele és ölelgettem. Utána már nem volt gond, sokkal gyorsabban heverik ki a műtétet, mint gondolnád. Apuka nem bevethető a kórházban?
2014. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekwm sem volt kérdés, csak rettegek a naptól. Apát azért viszem segítségnek. Ha még megkérdezhetem, hol alzdtatok? Széken mellette vagy az ágyban vele?
2014. aug. 21. 20:29
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nálunk Székesfehérváron a fül-orr-gégészeten megengedték, hogy a gyerekkel egy ágyban aludjon a szülő, de csak 1 szülő lehet bent a gyerekkel az osztályon.

Az én 4 éves fiam nagyon jól viselte. Mikor kihozták a műtőből, még ébredezett, nem volt teljesen magánál, az orra valóban vérzett picit, de ez természetes. Kapott nyugtató és fájdalomcsillapító kúpot és vissza is aludt szerencsére, úgyhogy az ébredés után még jó 2 órát aludt. Így kialudta magát, mikor felébredt inkább a kanül zavarta, amit bekötöttek neki a kézfejébe, mert mikor elvitték az nem volt neki, a műtőben kapta. Műtét előtt nyugtató injekciót kapott, amitől elég vicces lesz a gyerek, olyan mintha "részeg" lenne, nagyon kell rá figyelni, mert az én fiam ülve is dülöngélt mindenfele és össze-vissza nevetgélt, ez vicces szitu volt.

Mikor felébredt a plusz alvásból kicsit zavart volt, de könnyen meg tudtam nyugtatni, az ápolónők odaadták neki a fecskendőt, amibe a szurit kapta. Ennek nagyon örült, mikor visszaadtam neki teljesen lenyugodott. Valami kedvenc játékot vigyetek be.

Ami nagyon rossz volt, hogy ugye elég sokáig nem ihatott, műtét előtt sem és utána is csak 2 órával. A műtétekkel csúsztak, így a fiam közel már de. fél 12 körül került műtőbe. Születési sorrend szerint vitték a gyerekeket, voltak 1 év körüli gyerekek is , ugye velük kezdték.

Délután már sétálgattunk a folyosón, sőt mesét is néztünk a tévében, mintha semmi sem történt volna.

Nyugi, a gyerekek gyorsabban regenerálódnak, mint mi.

Egyébként már nem rácsos ágyat kapott, hanem rendeset, amiben a felnőttek is fekszenek.

2014. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok: Szt. Imre kórház, Bp. Ez nem kimondottan gyerekosztály, de gyerekeket is látnak el, így velük kezdték, a fiam másodiknak került a műtőbe. Műtét előtt fél órával kapott egy szirupot, ami teljesen kiütötte, úgy vitték csak el, vénát neki is már a műtőben szúrtak. Az enyém egyáltalán nem foglalkozott vele, hogy mi van kezében, inkább érdekességnek fogta fel. 9 körül került műtőbe, fél10-kor már visszakaptam. Utána kb fél órával felébredt, de nem tért magához, csak sírt, kába volt teljesen. Vagy 3/4 órát cipeltem, ringattam, mire megint elaludt. Utána már jókedvűen ébredt, evett, ivott sokkal többet, mint én vártam. Délután kettőkor már az zavarta, hogy miért van pizsamában, úh át kellett öltöztetnem melegítőbe és mindenképp mászkálni akart. Egy darabig húztuk, de 5-kor már lifteztünk meg a csokiautomtát fosztottuk ki, ő hívta fel a nagyszüleit is elmesélni, hogy mi a helyzet. Nálunk nem volt szükség napközben semmiféle fájdalomcsillapítóra, kúpot se kapott. Másnap reggel ránézett még az orvos és hazajöhettünk. Egy kétágyas szobában voltunk mi ketten. Rendes nagy ágyban volt, én a mellette lévő ágyon aludhattam.

Hol műtik? (Apukánál én csak apukára gondoltam, nélküled. Úgy nem?)

2014. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a Bethesda-ban műtik Apuka csak napközben lenne bent velünk, hogyha nekem wc-re kell mennem, akkor ne kelljen egyedül hagynom.
2014. aug. 22. 14:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Előre érdeklődj akkor a körülményekről, ha éjszaka bent marad a lányod, hol tudsz aludni. Van -e külön ágy, mellette az ágyban vagy egy széken. Szerintem ez utóbbi is meggondoldandó terhesen. Valamint, hogy hányan lesznek egy szobában. Ha többen - nincs olyan szerencséd, mint nekünk, hogy nem volt szobatársunk - akkor a két szülő borzasztó zavaró tud lenni, mégha csak napközben is van ott. Nincs annyi hely, zsivi van, én az egyszülős megoldást választanám újra. (Igaz, nekem a férjem az 1 évest szittelte itthon közben.) Viszont érdemes könyvvel (akár új darabbal is, nálunk bejött), mesefilmekkel, tablettel, stb felkészülni.
2014. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!