Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! 180g ch diétában...

Kismamik! 180g ch diétában segitenétek eligazodni?

Figyelt kérdés

Még csak 25 hetes vagyok, de már 10 kg-ot híztam. :( Arra gondoltam, hogy elkezdem a diétát, mert félek, hogy a végére nagyon sokat hízok így. Első terhességemmel is 28 kilót híztam, igaz akkor nagyon sok volt a víz is rajtam.


A lényeg, hogy olyasmik érdekelnének, hogy honnan tudom, hogy mi a gyors felszívódású és mi a lassú felszívódású szénhidrát? Van valami használható honlap, mert én semmi jót nem találtam.

Valamint még tapasztalatok érdekelnének, hogy diéta mellett mennyi lett a végső súlygyarapodás.

Előre is kösönöm!!



#hízás #Kismama dieta #180g ch diéta
2014. aug. 22. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A fehérliszt, a fehérrizs, a cukor gyorsfelszívódású szénhidrát, ezeket érdemes kerülni. Pl. a rozsliszt, barna rizs, durumtészta lassú felszívódású, ezeket lehet enni.
2014. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs nálatok véletlenül dietetikus? Ő tudna korrektül segíteni. Én is diétáztam keményen, összesen 6 kilót híztam, tudom miről beszélek.
2014. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Dietetikus! Haha! :) Bocsánat az iróniáért. Angliában élek, még orvossal sem találkozom egész terhesség alatt. A szülésznő, aki a terhesgondozást végzi, meg mindenre azt mondja jól van úgy, vagy fogalma sincs mit mondjon. Szóval önerőből kell megoldanom.
2014. aug. 22. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Neten rengeteg ilyen tábláztatot találsz, ahol fel vannak sorolva kategóriákba, rákereszhetsz pcos, ir diétákra is, azok is segítenek. De csodát ne várj a diétától. Én ugyanolyan ütemben híztam a diéta mellett mint előtte.

Összesen 20 kg-t híztam. Mondjuk én nagyon vékonyan estem teherbe, így engem nem zavart.

2014. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Orvosi utasítás nélkül terhesen szigorúan tilos bármilyen diéta. A 180gr ch diéta a cukorbetegek speciális diétája. Különösen terhesség alatt nagyon gondosan kell összeállítani, dietetikus és diabetológus segítségével. Többször ellenőrizni kell bizonyos értékeket, mint pl. hogy nincs-e a vizeletben keton, ami árt a magzatnak. Nekem nem is volt elég terhesen a 180 gr, kellett a 200 és inkább az inzulinomat emelték hozzá. Az sem igaz, hogy ezzel fogyni lehet. A terhességi cukros kismamák azért szoktak fogyni, vagy nagyon keveset hízni ezzel a diétával, mert a rendelkezésükre álló néhány hét alatt nem sok mindent tudnak kitapasztalni. Elsősorban a szénhidrátra figyelnek és közben a kalóriabevitelt is indokolatlanul alacsonyra csökkentik. Én, aki hosszű évek óta így élek és sok tapasztalatot szereztem a diéta terén, simán tudok úgy enni, hogy a szénhidrát kevés legyen, de jól lakjak, vagy akár úgy is, hogy sok legyen a kalória. Én a terhesség alatt természetesen végig szigorúan tartottam a diétát, mégis híztam 13 kilót.

Nálad valóban egy kicsit sok a 10 kiló 25 hetesen és lehet, hogy érdemes lett volna egy számodra összeállított étrendet kialakítani szakemberrel, de ha erre nincs lehetőséged én akkor sem javaslom, hogy a saját fejed után terhesen kisérletezz. Bőven elég, ha egy átlagos egészséges étrendet tartasz. Sok zöldség, sovány húsok, halak, sovány tejtermékek, minden nap gyümölcs, de az mértékkel, teljes kiörlésű gabonák, szénsavmentes ásványvíz. A kalóriadúsabb ételekből pedig próbálj meg kevesebbet enni.

2014. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia.


Én a terhességem elejétől csinálom a 180g-os diétát. Olvasgasd el ezt az oldalt. Én eddig nem híztam semmit és 36 hetes vagyok:)


[link]

2014. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Nyugodtan csinálhatod, nem lesz gond. Igazából egészséges táplálkozás alapja. Gyors felszívódásúak a a tejtermékek és a gyümölcsök. Lassúak a zöldségek és a gabonafélék. Egyél naponta 6 alakalommal. Reggel legyen 30 g ch, ami lassú, 10 órai 30 g ch lassú és gyors, délben 50 g ch lassú-gyors, 3 órakor 20 g ch gyors, 6-kor 30 g ch gyors-lassú, 8-kor 20 g ch gyors-lassú.Találsz táblázatot a neten. A fehérlisztes dolgokat kerüld és a cukrot. Nézd meg, inkább édesítőszert és fruktózt tartalmazzanak a joghurtok is, sima cukrot ne. Nyugodtan csinálhatod, velünk voltak, akik csak a diéta miatt jöttek a tanácsadásra. Ez egy egészséges táplálkozás, ha jól összeállítod mindent megkap a szervezet, gyümölcsöt, zöldséget, húst, gabonaféléket.
2014. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, féleg a két utolsó válasz volt hasznos a számomra. Nem féltem egyébként, hogy baj lehet ebből a diétától. Gondolom azzal több kárt okozok, ha össze vissza zabálok. :)
2014. aug. 22. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!