Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy már 24-25...

Normális hogy már 24-25 hetesen dagadok, és fájnak a lábaim? Mit lehet tenni ez ellen? Ugye a picuromnak nem lesz baja ettől? Mi az a terhességi mérgezés?

Figyelt kérdés
Ezzel kapcsolatban olvastam erről.
2008. aug. 7. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp fordulj orvoshoz,főleg ha más tüneteid is vannak. Fejfájás, esetleg hirtelen testsúlyváltozás, vagy magas vérnyomás. Tényleg súlyosabb esetekben előfordulhat terhességi mérgezés, de ha időben észreveszik, kezelhető. A babára nem, hanem Rád lehet veszélyes, ill. a babára is, mert ha súlyos mérgezés lép fel, akár korábban is beindíthatják a szülést. Nem megijeszteni akartalak, mert egyáltalán nem biztos, hogy Veled is ez van, lehet, hogy egyszerűen a nagy meleg miatt dagadnak a lábaid, de ha más nem, a védőnőhőz menj mindenképp el, és vigyél neki vizeletmintát. Ő megnézi, hogy van e benne fehérje, ami utalhat még a mérgezésre, mér egy vérnyomást, és vagy azt mondja, hogy semmi gond, vagy tovább küld orvoshoz.Remélem nem ijesztettelek meg, de érdemes erre odafigyelni.
2008. aug. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia a terhességi mérgezés konkrétan azt jelenti, hogy a szíved a többletsúly (ez lehet víz, súlyfelesleg) miatt nem bírja a megterhelést, és nem tudja ellátni a babát megfelelően. A vérkeringés nem megfelelő, és ez nagy bajt jelenthet a babára nézve. Én is szigorú diétán vagyok, mert azt mondta a dokim, hogy ha kialakul, utána már nem sok mindent tudnak segíteni, kialakul a Help szindróma. Ezután utánna olvashatsz a neten. Nem ijesztgetni akarlak, de oda kell figyelni magunkra. Boldog babavárást!

30 hetes kismama

2008. aug. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit nekem is dagadt 23 hetesen. Az orvos diétát javasolt (ne egyek édességet) és sok mozgást, úszást, valamint sokszor felpolcolva kell pihentetni a lábat. Kerüld az egyhelyben állást és a láblógatva ülést. Én ezt nagyon komolyan vettem, és teljesen kiment a víz. Ettem és eszem most is a sok dinnyét, ami vízhajtó. Jelenleg a 35 hétben vagyok, és csak akkor dagadok meg egy picit, ha nagyon sokat megyek a nagy melegben. Sok sikert!
2008. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket! sok egészséget nektek!
2008. aug. 7. 11:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem éppen jó, hogy már vizesedsz, de kb. azóta vizesedem én is. Ha más bajod nincs, és minden rendben van a vizsgálatokon, akkor a babának sem lesz baja. Sajnos nekem összejött minden és kórházba kerültem. Magas vérnyomás, dagadás, hirtelen súlygyarapodás, ráadásul a keringés sem volt megfelelő. Azt írták diagnózisként, hogy grav. toxémia (terhességi mérgezés).

Amit tehetsz, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe:

Sószegény diéta, és figyelj az ásványvíz na tartalmára. A legkevesebb na a Nestlé Aquarelben van. Valamit pihenj sokat felpockolt lábbal, és kerüld a stresszt!

Ha ezeket betartod, akkor remélhetőleg nem lesz gond.

34 hetes kismama

2008. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!