Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg több mostanában a...

Tényleg több mostanában a veszélyeztetett terhesség, mint régebben? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Anyukámmal beszélgettünk, hogy 2 munkatársam és 1 barátnőm is terhes és mindegyikük otthon van táppénzen. Nagyon meglepődött, azt mondta hogy amikor ő volt terhes, akkor senki nem ment táppénzre. Ez 30 éve volt.


Tényleg így volt?


2014. aug. 25. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki nem akar dolgozni, vagy veszélyes a munkahelye az is táppénzre kiírja az orvos kvázi veszélyeztetett terhes lesz papíron de semmi baja lényegében a terhességgel.
2014. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mind irodában dolgoznak, nem emelnek, nincs veszélyes anyag vagy ilyesmi.


Lehet hogy mostanában ezt szigorúbban veszik? Jobban odafigyelnek az orvosok erre?

2014. aug. 25. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez függ az életkortól is. Én 36 évesen estem teherbe, és automatikusan veszélyeztetett státuszba tettek. Más kérdés, hogy nem éltem a táppénz lehetőségével.
2014. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem akarnak dolgozni én barátnőm is elment 3 hónaposan táppénzre, fizetése 70% így is megkapja, férj nem minimálbéres megteheti miért ne.
2014. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak véletlen, hogy a ti ismerőseitek körében épp így van. Én meg pont fordítva tapasztalom. A 60 év körüli munkatársaim, rokonaim többen mondták, hogy végig kellett feküdni a terhességüket, vagy nagyon hamar, már hónapokkal a szülés előtt be kellett feküdniük a kórházba. A mostanában terhes kolléganőim, barátnőim pedig szinte kivétel nélkül a 8.-9. hónapig dolgoztak.
2014. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát azért nem mind azért van otthon, mert nem akar dolgozni..


Nekem is itthon kell lennem, fenyegető vetéléssel.


Mivel kettőzött méhem van. Pedig szivesen dolgoznék, mert a + pénz mindig jó. De nem lehet, és inkább vigyázok a babámra.

2014. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!