Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duphaston mellet szoptatás?

Duphaston mellet szoptatás?

Figyelt kérdés
A kislányom 10 hónapos és még naponta kétszer szopik,de most újra babát várok és valószinüleg duphastont kell szednem.Jövőhéten megyek a dokimhoz,kezdjem el hozzászokatni valamilyen tápszerhez?
2010. jan. 16. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok butaságot mondani, de olvastam, hogy valaki Utrogestant kellett, hogy szedjen, és így a szoptatásról szó sem lehetett a nagyobbik babánál, el kellett választani, vagy tápszer!

A Duphaston is ugyanúgy progeszteron, mint az Utro, tehát szoptatás alatt nagyon valószínű, hogy nem szedhető!

2010. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A duphaston kiválasztódik az anyatejbe, úgyhogy nem lehet szoptatni amíg szeded:(
2010. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Duphaston szedése 2. 2009. augusztus 31. 10:32 #16665


Köszönöm a gyors választ! Természetesen tudja, hogy szoptatok, nem volt róla szó, hogy ez gondot okozna, a gyerekorvostól is megkérdeztem, ő azt mondta, hogy ha nem görcsöl a hasam, szoptathatok, de a kisfiam szempontjából egészségileg már nem lényeges, maximum lelkileg. Természetesen ha ezzel segítek, abbahagyom, és kialakítok más szokást az esti közelséghez. Az orvos egyébként azt mondta, hogy a Duphastont szedhetem szoptatás mellett. A gyerekorvos szintén.

De ezek szerint sokkal többet segítek, ha csak a szoptatást hagyom el? Nagyon félek hormontartalmú gyógyszert szedni, és mivel nem azonnal, magától ajánlotta az orvosom, nem érzem feltétlenül szükségesnek, de ugyanakkor szeretnék mindent megtenni a babámért is...



Most valóban a szoptatás elhagyásával tesz meg mindent érte. Az orvosa és a gyermekorvos is biztosan hiányzott annál a résznél, amikor a terhesség alatti szoptatás kérdését tárgyalták, mert akkor abbahagyni, amikor már panaszok vannak, az már jelentős vetélési kockázatot jelent.

2010. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem szabad, ebben biztos vagyok!

Kezdjétek el próbálgatni a tápszereket.

2010. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!