Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama aki gyakori...

Van olyan kismama aki gyakori hányás miatt van táppénzen?

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azért voltam.

Miért kérded?

2014. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is azért vagyok :( csak néhány ember már finoman próbált bűntudatot kelteni bennem olyanra alapozva hogy más úgy is elmegy dolgozni stb. főnököm meg 2 x hívott hogy na hogy vagyok nem tudok még menni dolgozni??És nem tudom olyan rossz érzés :( Vissza szeretnék még menni dolgozni ahogy jobban viselem,de amíg 2 óránként erős hányingerem van és naponta többször is hányok,szédülök addig nem szeretnék!Csak kíváncsiságból tettem ki a kérdés hogy ezért hány kismama marad otthon táppénzen a rosszullétei miatt?
2014. aug. 25. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük!Emiatt ne legyen bűntudatod!

Nem jókedvedből ücsörögsz otthon.Én napi 5-6x hánytam.

1 hét alatt teljesen kimerültem,menni se bírtam,így dolgozni se értelem szerűen.Könnyen beszél az,aki nem élte ezt át!6-16. hétig hánytam folyamatosan,fogytam is 7 kilót.

Szóval pihenj sokat,és csak a babádra koncentrálj!! :)

2014. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A sógornőm is a terhessége elején viszonylag sokáig volt táppénzen a rosszullétei, hányás miatt. Szegény, már a víztől is hányt, kétszer befektették a kórházba is. Nem hiszem, hogy így dolgoznia kellett volna. Sajnos valóban sokan ítélkeznek, anélkül, hogy tisztában lennének vele, milyen érzés is, többek között a saját anyósa (azaz az édesanyám) is megszólta, hogy csak elhagyja magát. Hát nem tudom, a vészes kiszáradás, és az, hogy 50 kiló alá fogyott, szerintem túlmegy ezen a kategórián. Nekem csak a második terhességem elején volt egy enyhe hányingerem, az elsőnél semmi, mégis együtt tudok érezni azokkal, akiknek megkeseríti a babavárást a rosszullét.
2014. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En a 8 héttől itthon vagyok..nekem egyaltalan nincs bűntudatom hisz nem birtam dolgozni se,feküdtem egesz nap,nem is ettem! aki nem volt meg terhesen ilyen rosszul,az ezt nem erti,de engem nem erdekel senki véleménye..nem foglalkozom masokkal:))
2014. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz velük. Az én főnököm is ilyen, még betegszabi alatt is hívogat, meg irogat, hogy na mi a helyzet, mikor tudok menni...szerintem ez gáz. Aki meg ezt nem élte át, az nem fogja tudni és nem hiszi el. Nem kell emiatt aggódnod. Jó babavárást.
2014. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Megnyugtató volt olvasni!
2014. aug. 25. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már egy vetélésem tavaly, akkor úgy gondoltam, hogy dolgozni kell mindenképp a rosszullét, émelygés, hányás, szédülés ellenére is. Persze nem azért vetéltem el, mert dolgoztam, de amikor idén újra terhes lettem, akkor a tavalyi vetélésre hivatkozva azonnal táppénzre mentem, már a 6. héten. Hát mit mondjak, nagyon is jól tettem, mert az első 4 hónapban olyan voltam mint a zombi. még a vizet is kihánytam és állandóan, megállás nélkül émelyegtem. a kezdeti 50 kilómból fogytam is 6 kilót. Én is visszahallottam a kollégák véleményét, de cseppet sem érdekelt. A cégben én vagyok a 2. kismama, a kolléganőm tavaly szinte az irodából ment szülni olyan jól viselte. Gondolom mivel a kollégák csak az ő példáját látták, ezért tartottak engem nyápicnak meg kényesnek. De legalább most egy ilyen példát is látnak, mint az enyém. Szerencsére a főnököm nem kötözködött. Amikor meg vissza akartam nenni dolgozni a 4. hónap végén, kiderült, hogy nyílni kezdtem, szigorú fekvés...
2014. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. A babád a lényeg. Ha még jobban legyengülsz, kórházba is kerülhetsz, bár ha nagyon sokat hánysz, lehet, hogy nem ártana beszélned az orvosoddal, vagy a védőnőddel, mit javasolnak, csak nehogy kiszáradj.
2014. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!