Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok,...

33 hetes kismama vagyok, tudnátok nekem tanácsokat adni a bébi gondozásával kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Lenne néhàny kérdésem,első baba lesz és kezdek izgulni,hogy nincs segítségem és nem is tudok semmit az egészről.Szeretném jòl csinálni.Kérdések: 1. A babát az első naptòl kezdve fürdetjük vagy csak szárazfürdetés van?

2. Minden fürdés után ki kell mosni a törölközőt,fürdőlepedőt?

3. Minden ruhát csak egyszer adunk rà és utána mosás?

4.Alvásnál is minden nap új rugit adjak rá?

5.Honnan tudom,hogy jòl öltöztettem-e?

6. Babamosószert használtok?

Mindenkinek köszi a segítséget!



2014. aug. 26. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen.Nincs száraz fürdetés, legalábbis nálunk nm volt.

2. Nem kötelező,van aki nem cseréli, de én minden nap váltottam.

3. Igen

4. Alvásnál mindig pamuthálózsákba tettem

5. A tarkójához teszed a szád első időben, később elég lesz már az ujjad, hogy érintésre meg tudd állapítani, és ha hideg fázik, ha nagyon meleget érzel, akkor melege van.

6. Nem, maximum az első 3 hónapban minden öblitőből sensitivet használtam



Nyugi mindent jól fogsz csinálni.

2014. aug. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4-éjszakai alvás.
2014. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első 3 hónapban meg csak a gyógyszertári fürdetővel volt a fürdésük, és a popsijuk is azzal a krémmel volt kenve. Nem hiper super gyerekfürdető csodákat használtam.


+Sosem olajoztam a gyerekeket.

2014. aug. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Mivel késő öszi babád lesz, dupla mennyiségű bodyt vegyél.
2014. aug. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt írom le, én hogy csináltam a 2 fiammal.

1. Igen minden nap, csak eleinte nagyon kell figyelni a köldökénél. A védőnő vagy a kórházba a csecssemős meg fogja mutatni, hogyan kell ápolni a köldöké.

2. Én nem mostam ki minden fürdés után, de nagyon gyakran cseréltem őket. Mondjuk 2-3 naponta.

3. Nálunk este fürdetésnél kapta a tiszta rugit a baba. Aztán addig volt rajta, amig le nem büfizte/ki nem folyt a kaki , illetve később amíg le nem ette. Jó esetben egy ruha, fél napot húzott ki, így naponta annyiszor öltöztettem, ahányszor maszatos lett. Amúgy olyan fél éves koráig mostam külön a babaruhát a nagynál, a kicsinél már 3 hónaposan összemostam a nagyobb gyerkőcével, és egy-két felnőtt holmival, pl. a hálóingemmel.

5. évszaknak megfelelően. olyan 20 fok a határ. 20 fok alatt dupla öltözet, fölötte elég egy réteg. A keze és a nózikája eleinte hideg volt, úgyhogy a nyakánál vagy a mellkasánál ellenőriztem, hogy ha hideg akkor fázik, ha nem akkor jó. Nyilván azt is ellenőrzöd, hogy nem izzad-e, nem szoros-e, de ebbe hamar belejössz!

6. Eleve bio mosószert vettem. Nekem a frosh jött be erre a célra, öblítő helyett pedig illóolaj.

Ha nagyon nincsen tapasztalatod a babákkal, érdemes baba-mama szobába menned. Ott megmutatják, illetve, hátha lesz ott többgyerekes anyuka, én sok pratikát akkor lestem el.

2014. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Eleinte lehet akár két naponta is fürdetni, kádban, vízzel. Nálunk volt hogy naponta, volt hogy pont fürdés időben aludta a legjobbat, akkor aznap nem volt fürdetve. Nem kell minden fürdés után törölközőt mosni, elég hetente-másfél hetente (én kb így szoktam).

Bodyt mindig csak egyszer adtam rá de pl kisnadrágot, pulcsit többször is ráadtam ha tutti nem bukta le és nem nyálazta össze. Alváshoz én mindig új rugit adtam rá azért is mert reggel nem mindjárt öltöztettem át nappali ruhába és sokszor lebukta, összenyálazta, azt este már nem akartam újra ráadni. Kisfiamnál 1 évesen kezdtem el azt hogy egy rugi akár 3 éjszakára is jó alvósnak ha nem keni össze.

Öltöztesd úgy ahogy te öltözöl, max 1 réteggel (vékony réteggel) vastagabban. Ez ösztönösen jön majd hidd el. Ha vizes a nyaka-haja, akkor meg tutti melege van, akkor egy réteget leveszel.

Én 3 hós korig mostam Dreft Baby-vel és Sensitive öblítővel, utána vegyesen mostam a saját ruháimmal a babaruhákat.

Második babánál is így tervezem.

2014. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A suttogót olvastad-e? Tarcy Hogg és Melinda Blau könyvét? (le is lehet tölteni a könyvet, de a linket nem engedi megjeleníteni. de pár percnyi kutatással már tölthetted is) Igaz, kapott ez a könyv hideget is, meleget is, de abból még semmi hátrányod nem lesz, ha beleolvasol.
2014. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Igen, mi fürdettük, de ez egyébként sokak szerint nem egészséges. Nem tudom, a rutin miatt nekünk jó volt így.

2. Én is másfél-kéthetente mostam/mosom, eddig nem lett beteg miatta. Eleinte viszont nagyon sokszor lepisilte, emiatt azért jóval többet cseréltem.

3. Bodyt én is egyszer adtam rá, a többit annyiszor, ahányszor tudtam úgy, hogy még nem lett koszos. Szerintem kettőnél többször semmi nem volt rajta, nagyon sokat bukott a fiam.

4. Nem emlékszem, hogy csináltam a legelején, szerintem pár hónapig újat kapott mindenből este, és addig maradt rajta, amíg le nem bukta, azaz reggel még kb. egy órát. :)

5. 14 hónapos, de még mindig csak sejtem...

6. Sima mosószerrel kezdtem, öblítő nélkül, azóta már saját magam készítem mosószappanból és mosószódából, mióta ilyet használok, együtt mosom a ruháit a miénkkel. Ez kb. egybeesett a mászós időszakkal.


A védőnőtől, gyerekorvostól nyugodtan kérdezhetsz majd, nekünk nagyon sokat segítettek, azt sem tudtuk, hogy kell megfogni a gyereket fürdetéskor. :)

2014. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon sokat segítettetek,tényleg fogalmam sem volt ezekről a dolgokról.


A Suttogót most olvasom. :-)

2014. aug. 26. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!