Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szúnyogcsípés szerű kiütéseim...

Szúnyogcsípés szerű kiütéseim vannak kb a terhesség 10. hetétől, már a 24. hétben vagyok, de nem javul a helyzet. Mi lehet ez és mit próbálhatok meg tenni még ellene?

Figyelt kérdés

Nem most kezdődött, nagyjából az egész terhességet végigkíséri. Néha szinte egyáltalán nincs, nem jelentkeznek újabb pöttyök, majd egyszerre több. A védőnőnek említette, annyit mondott, hogy a terhesség miatt van. (Ha nem mondja, akkor persze soha rá sem jövök.)

Már nagyon sok dolgot kipróbáltam: váltottam mosóport, öblítőt, tusfürdőt, testápolót (már nem is használok), próbáltam elhagyni a tésztaféléket, szénhidrátot hetekig, de az sem segített. A vitaminnal még nem álltam le, de azzal nem is szeretnék szórakozni, főleg, hogy baba előtt is szedtem már három hónapig és akkor egyáltalán nem volt kiütésem kb a terhesség 10 hetéig. Szóval nem valószínű, hogy amiatt van.

Egyébként kibírható lenne a probléma, ne is legyen ettől nagyobb gondom, csak éppen türelmetlen vakaródzós fajta vagyok és amikor alszom sikerül minden egyes kiütést véresre vakarnom, így már pöttyös az egész lábam és kezem, nem valami szívderítő látvány.

Egyéb tippek?


2008. aug. 7. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem 8 hetesen jöttek ki a kiütések. voltam bőrgyógyásznál, kaptam rá fürdetőkrémet,ezt lehet kapni a gyógyszertárban is recept nélkül. sajnos a nevét nem tudom,de ha gondolod megnézhetem neked. meg kaptam krémet is,amit fel kell rázni és azzal kell bekenni a pöttyöket. ezzel szokták kenni a bárányhimlőt is.szerintem ezt is lehet kapni recept nélkül. ezek nem is drágák,pár száz forint és tényleg nagyon jók.

Valamint 2 napig napi 2 calcium pezsgőtablettát ittam és elmúltak. Azóta nem is jöttek elő hála az égnek,már 17 hetes vagyok. Én elevitet szedtem, azt tanácsolta a bőrgyógyász,hogy amíg teljesen nem múlik el a kiütés,addig hagyjam abba a szedését, és utána újra szedhetem. ha ismét kijöttek volna,akkor arra lettem volna allergiás,illetve valamely összetevőjére. de nem jöttek ki azóta. amúgy meg a 24.héten már semmi baj nem lesz,ha nem szeded a magzatvédő vitamint. nekem már most is csak 3 naponta ajánlotta az orvosom,mert túl nagy lesz a baba és nyár van,inkább a sok gyümölccsel vigyem be a vitaminokat,majd télen szedhetem újra naponta.

remélem tudtam segíteni

2008. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A patikában rákérdezek, hogy tudnak-e adni nekem valamit. Az nem baj, hogy a te krémeidnek nincs meg a neve, nem érnék vele sokat, mert külföldön élek és boci szemekkel néztek rám eddig is, ha magyar készítmények nevét benyögtem. Max az összetevőkkel tudnék segíteni neki, az meg úgy sincs rajta a gyógyszertári készítményeken.

Egyébként a kálciumot már én is próbáltam pezsgőtabletta formájában, de az se segítette, de egyébként is rengeteg kálciumot viszek be a szervezetembe, úgyhogy nem is ez a gond.

A terhesvitaminokat illetően: én külföldi készítményt használok, nem elevitet. Elhagyni nem fogom, mert mindegy, hogy nyár van, messziről nem viszek én be a szervezetembe annyi féle vitamint, hogy minden fontos meglegyen és főleg megfelelő mennyiségben. Ahhoz egy táplálkozási tanácsadóra lenne szükségem napi 24 órában. :-) A terhes vitamin/nagy baba összefüggésnek meg nem tulajdonítok sok jelentőséget, én ettől nem félek és nem látom a reális alapját, de erről most nem is beszélek többet. Megvitatták már ezt épp elegen és épp elégszer a két táborba tartozó kismamák.

Köszönöm még egyszer! (Legalább most már tudom, hogy másnál is van ilyen és nem lehet nagy kórság, vagy veszélyesebb belső szervi oka, ha neked is segített kálcium és ecsetelő.)

2008. aug. 7. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a patikai fürdetőkenőcsöt használtam és egy hét múlva teljesen elmúlt minden kis pöttyöm! Hidrofiles Fűrdőkenőcs nekem így írta a védőnőm! 24 hetes kismama
2008. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az orvos a cinkrázót írta fel, azzal kenem éjszakára, így tudok aludni. napközben meg kenem a Pimafucort+Alkcema kenőcs keverékével. Nekem bevált!
2008. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csalánkiütésem van már 2 hónapja, és rajtam sajnos semmi sem segített, ami nektek használt. A bőrgyógyász és az allergológus sem tud velem mit kezdeni. Csak reménykedni tudok, hogy szülés után magától elmúlik.
2008. aug. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!