Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívbillentyű hibával szülni?

Szívbillentyű hibával szülni?

Figyelt kérdés

18. hetesen voltam szívultrahangon ahol szívbillentyűhibát találtak nálam. A háziorvosom azt mondta, hogy egyelőre nem kell vele komolyabban foglalkozni (el lehet élni így is 100 évig viszont meg van az esély arra, hogy romlani fog a helyzet). Most annyi a teendő, hogy minden műtéti beavatkozás előtt antibiotikumot kell kapnom.

Kicsit aggódok a szülés miatt, mert azért gondolom megterheli a szívet is. Lehet komplikáció ez miatt?


2014. aug. 27. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, nekem a 2. gyermekem születése után 12 évvel derült ki a billentyűhiba, de semmi gond nem volt :) Most várom a harmadikat. (Nekem bicuspidális aorta billentyűm van, azaz 3 helyett csak 2 lebenyből áll, mert 2 lebeny összenőtt. Állítólag elég gyakori rendellenesség, de panaszt általában nem okoz.)
2014. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még nem tudtuk ugye, és az első császár volt, nekem is antibiotikumot kellett volna kapnom, de mivel nem tudtunk róla, nem kaptam, de nem lett szerencsére baj. A második meg sima hüvelyi szülés volt, jó hosszú vajúdással, de ott sem volt probléma.
2014. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van billennytu hibam, de ettol szulhetek hüvelyi uton. Azt mondtak ne aggodjak rajt. Elmentem kardiologiara, ott csinaltak egy komoly uh-t es ok is azt mondtak hogy szülnek nyugodtan. Ekg-n is volt pici elteees. Ja magan rendelesen voltam.
2014. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, kicsit megnyugodtam :)
2014. aug. 27. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon tág az, hogy billentyűhiba. Van, akinek emiatt a 34. héten végzünk császármetszést, a lehető legbiztosabban elkerülendő azt, hogy valamilyen sürgősség miatt altatni kelljen, de van, akinél a világon semmit nem befolyásol, sem az altatást, sem a szülést. Nagyjából sejtem, hogy milyen billentyűhibád lehet, ha antibiotikumot kell kapnod műtétek alatt, de azt gondolom, hogy emiatt sokkalta inkább a császármetszéstől kell "tartani" (attól sem tartani, sokkal inkább betartani a szabályokat - ab. profilaxis, stb.), mint a hüvelyi szüléstől. A lépcsőzés pl. egyébként effektíve a szívet, a szívizmoz, a billentyűket jobban megterheli, mint a szülés. Mondom, újra: billentyűhibából ezer és egy típusú van, de általánosságban ez a helyzet. Keress fel egy kardiológust, és konzultálj vele.
2014. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. Annyit mondtak nekem is h antibiotikumot kell kapjak vérzéssel járó beavatkozások előtt. Remélem h nem lesz gond szülésnél se a babával, se velem.
2014. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A leleten az áll, hogy mindkét mitr. vitorla megvastagodott és a bal pitvarba prolabál. Napközben is néha érzek szúró szerű "fájdalmat" úgy, hogy épp nem csinálok semmit, ezért szeretnék kicsit tájékozódni :)
2014. aug. 27. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!