Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hónapban járó kismamák,...

Utolsó hónapban járó kismamák, van kedvetek beszélgetni?

Figyelt kérdés
Hogy érzitek magatokat? Kész vagytok már mindennel? Mivel töltitek a napjaitokat? Várjátok már a szülést?

2014. aug. 29. 13:51
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyre türelmetlenebb vagyok sajna... A babacuccok minden meg van, a kórházi csomag összecsomagolva. Egyik nap semmihez nincs energiám, következő nap több van. A babám is 2 napig alig mocorgott, azt hittem, hogy a szülés előjele, de ma már megint virgoncabb. kb. 1 hete jóslófájásaim, görcseim vannak, de semmmi. Főzök, takarítok itthon, már kimozdulni sem sok kedvem van, nehézkesen mozgok a pocak miatt, pedig nem híztam sokat 9 kg, terhesség előtt is vékony voltam. Úgy érzem, hogy hisztis is lettem így a végére. Van már 2 gyerkőcöm, készülünk az iskola, óvoda kezdésre, örültem volna ha a hét elején megszülök, mert akkor hazaértem volna szept. 1.-re. Amúgy szept 14.-re vagyok kiírva, a babám 1,5 héttel nagyobb, emiatt is szeretnék már túl lenni a szülésen.

Te kedves kérdező hogy vagy?

2014. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Ejha! Az úgy nehéz lehet.

Én most szerencsére egész jól érzem magam, igaz még csak 36 hetes vagyok. Korábban feküdnöm kellett 8 hétig, mert félő volt, hogy korábban jön a baba. Az elmúlt napokban azt is hittem, hogy jön, mert sokat görcsöltem, jóslóim is voltak szép szabályos időközönként, aztán meg hirtelen elmúltak. Én szeretném, ha még úgy két hétig bent maradna, az úgy pont jó is lenne.:) Nagyon várom egyébként a születését. Régóta szerettünk volna babát, alig várom, hogy a kezembe vehessem.

Tegnap szereztük be az utolsó hiányzó dolgokat, múlt héten lett kész a gyerekszoba, szóval most már csak várok. Első gyerek és a férjem is nagyon sok mindent megcsinál helyettem, úgyhogy dolgom nem nagyon van.

Tudjátok a nemét?

2014. aug. 29. 16:53
 3/48 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen tudjuk kisfiunk lesz, 2 kislányom van. :) Örülünk nagyon neki. éjjel megint elég jó összehúzódásom volt, meg görcsölgettem, de azóta semmi extra. Nem akar kibújni még a drága. :) Nektek mi lesz kedves kérdező kisfiú vagy kislány? :)

2014. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én 39 hetes vagyok. Hát nekem már szenvedés a terhesség. Rettentő nyűgös vagyok, nagyon nehéz a pocakom, sehogyse jó, fáj a csípőm meg mindenem, éjszaka rosszul alszom, zsibbadok...stb. De nincsen semmi görcs vagy jóslófájás. Ma ráadásul reggel óta azt érzem, hogy nyomja a baba fel a gyomrom, alig kapok néha levegőt.

Már kész van minden, nem tudok itthon mit kezdeni magammal. 6-ra vagyok kiírva, kisfiú, második gyerkőc. Az első fiam 38. héten született.

2014. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

3: az szuper.:) Lányok várják már az öcsit?

Nekünk lányunk lesz, ha minden igaz, de 18 hetesen mutatta meg magát utoljára, szóval a biztonság kedvéért készültünk fiúnévvel is, hátha meggondolta magát időközben.

4: kitartást! Holnap jön a kettős front, az hátha besegít. Esetleg ha megtámasztod egy párnával a hasadat, attól nem kényelmesebb kicsit? Persze ha a baba elviseli.

2014. aug. 31. 08:18
 6/48 anonim ***** válasza:

Szia!

1.,3.-as vagyok. A lányaim nagyon várják már a Misikét :).

A nagylányom 8,5 a kisebb 6,5 éves. Minden nap megkérdezik, hogy ma fog-e megszületni. Nagyon remélem, hogy a front meghozza őt, mert már én is szenvedek sajnos... Nálunk tuti, hogy kisfiú a 4d-s uh-ról kép is van róla.

Kedves másik válaszoló és kérdező mi lesz a bébi neve? :)

2014. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

De aranyosak!:)

Nekem egy majdnem 5 éves öcsém van, ő nagyon várta már a babákat (testvérem is nemrég szült), de mióta az unokaöcsénk megvan, már nem tetszik neki a dolog. Szerintem ő úgy képzelte, hogy kap két kész játszópajtást és most nagyon csalódott. A héten itt voltak látogatóban, ránézett a hasamra és közölte, hogy az én babám már inkább nem kell, mert nem szeretne több gyereksírást hallani.:)

A miénk Jelena lesz.

2014. aug. 31. 13:01
 8/48 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, én is a holnapi frontban bízom. :-)

Holnap megyek orvoshoz, nagyon kíváncsi vagyok, a méhszájam milyen állapotban van, nyílt-e már?

A mi kisfiunk Milán lesz.

2014. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

Sziasztok:)

Szeretnék Én is csatlakozni hozzátok, ma vagyok 37 hetes kismama. Van már egy 2,5 éves kislányom, most kisfiút várok:)

Már mindennel elkészültünk, kórházi csomag összepakolva. Én egész jól bírom a terhességet egyenlőre. Inkább csak türelmetlennek érzem magam...szeretném ha már a kezembe tarthatnám a fiamat:)


Kedves kérdező: Én is fekvésre voltam ítélve..a 24 héten görcsökkel rohantunk férjemmel a kórházba...5 napig voltam bent visszatartáson. Ráadásul nekem a méhszájamon volt a méhlepényem ami nagyon veszélyes mert könnyen leválhat. 3 hétig feküdtem, utána nem bírtam tovább, és egyre többet mozogtam. 2 hete felcsúszott a méhlepényem, ennek nagyon örültem mert rettegek a császártól..így szülhetek simán:)


Ti kértek fájdalomcsillapítást? /Epidurál/

Van magándokitok?

2014. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hogy vagytok? Valami újság?:)


9: akkor gondolom végig nagyon oda kellett figyelned emiatt, ez tényleg nagyon veszélyes. Örülök, hogy végül megoldódott a probléma!

Nekem nincs magándokim, aki korábban a magándokim volt, pár éve beköltözött a kerületi SZTK-ba és ott fogadott. Sajnos a terhességem alatt munkahelyet váltott, de nem követtem, mert itt van egy köpésnyire tőlünk az Uzsoki kórház és én ott szeretnék szülni, nem a város túlfelén. Átadott egy másik nagyon lelkiismeretes orvosnak, amit nem bánok, vele is teljes mértékben elégedett vagyok. Igazából hátrányát nem látom az SZTK-nak, a labor kivételével mindenhol adnak időpontot, sose kell várni, kérdezhetek, amennyit csak akarok, nem rúgnak ki két perc után, ahogy azt sok helyen olvasom. De kellett egyszer bemennünk a kórházba is hétvégén és ott is nagyon rendesek voltak.

Fájdalomcsillapításon még nem gondolkodtam, meglátjuk, hogy alakul a vajúdás. Reménykedek, hogy a tesómhoz hasonlóan pár óra alatt meglesz a baba és akkor nem kell. Ha elhúzódik a dolog, akkor meglátjuk. Én még nem tudom, mennyire fáj.:)

2014. szept. 1. 17:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!