Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év feletti kismamák!...

Bíborszél kérdése:

35 év feletti kismamák! Hányadik héten és milyen vizsgálatok várhatóak?

Figyelt kérdés
A magyar egészségügy tudja tartani a vizsgálati határidőket? Nem csúsztatok ki az időből? Kifejezetten az életkor miatt kiírt vizsgálatot minden kórházban végeznek, ahol van nőgyógyászat és szülészet, vagy előfordulhat, hogy más helyre kell menni, mint ahol az orvosod van (Bp.)? Mennyi az esélye, hogy ezek a vizsgálatok valóban feltárják a genetikai betegségeket? Nagyon aggódom.

2014. aug. 29. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Genetikai vizsgálat: 14. héten korionboholy vizsgálat vagy a 16. hét után magzatvíz vizsgálat. A másodiknál a tévedés lehetősége teljesen kizárt viszont ha gond van, a baba már nagyon nagy ( 3-4 hét az eredmény), csak a szülés jöhet szóba. Az első is nagyon biztonságos, sokkal hamarabb megvan az eredménye is, ott gond esetén még terhesség megszakítást végeznek. Nekem a 14. heti vizsgálat volt, nem fájt, nem kell izgulni, semmi problémám nem volt.Egészségesnek találták a babát és az is volt. Ne szorongj, mert akkor még a vérnyomásod is felmehet, akkor meg üdülhetsz a kórházban amiatt...
2014. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod. A vérnyomásom egyébként is magas és tetézi még a vérzékenység is a dolgot. Maga a vizsgálat járt vérzéssel nálad? Bármelyik kórházban megcsinálják?
2014. aug. 29. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem jár vérzéssel és akármilyen félelmetesen hangzik, hogy átszúrják a hasfalat, tényleg nem fájt. Két orvos csinálja, az egyik az UH-t kezeli a másik szúr, én láttam a képernyőn mindent, még mondták is hogy mit csinálnak. Pár órát kell utána feküdni és már lehet is hazamenni. 10 napon belül meg volt az eredmény. Nem tudom most melyik kórházakban csinálják, nekem a schöpf-Méreiben volt, de az t bezárták. Az orvosod biztos tud felvilágosítást adni.
2014. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!