Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba és 13. hét, az...

Első baba és 13. hét, az rendben hogy még nem látszik és nem vagyok rosszul, de a férjem nem igazán mozgatja magát hogy bármit is megtudjon a terhességről a szülésről. Minden pasi azt hiszi, hogy ebben mi legyünk okosak?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék nála semmit sem eröltetni, arra gondoltam, hogy egykét hónapon belül a kezébe nyomok fontosabb újságcikkeket, magazinokat. Vagy felesleges? Tudtam, hogy nem lesz buzgómócsing, de egy kis "felfogom, hogy apa leszek" hozzáállás jól esne.
2010. jan. 17. 06:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Majd akkor fogja fel ha a kezében lesz a gyerek:) addig azt érd el hogy "felfogom hogy a feleségem terhes" hozzáállást magáévá tegye. A szülés-terhesség női dolog, még ha olvasna is róla sem lenne fogalma az egészről. Persze csinálhatna egy kicsi úgy mintha érdekelné csak hogy a kedvedben járjon, de ez jellemfüggő, nem minden pasi tudja megcsinálni. Ne erőltesd:)
2010. jan. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval!Gondolj csak bele!Ők nem érzik azt,amit mi!Az enyém ugyanilyen!:)))De azt már felfogta,hogy terhes vagyok!És mindenben többet segít!Majd,ha itt lesz a Kicsi, biztos vagyok benne,hogy egészen más lesz!Én amúgy azzal kompenzálom a dolgot,hogy 2 barátnőm is terhes és velük beszéljük meg a dolgokat:)))Egy pasi annyira más!De ez így van jól!Nagyon boldog babavárást,és jó egészséget Nektek!Üdv 14 hetes kismama
2010. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ezt minden férfi másként éli meg. Nálunk is hasonló volt a helyzet, mint nálatok (szintén első baba, 30.hét). A párom tudta, hogy babát várok és érdeklődött is, hogy hogy érzem magam, de semmi több. Az elején egy kicsit nehezteltem is rá, mert úgy tűnt inkább bosszantja a téma és nem szívesen beszél a dologról, bár a Kicsi első uh-s képét már az összes munkatársának megmutatta. Aztán a 19. héten csinált uh-ra elhívtam magammal, itt láthatta először a Kicsit "élőben", sőt még a szívhangját is meghallgathattuk. Ezután mintha valamit változott volna a helyzet, mert egy hét múlva megkérdezte, hogy mekkora is a Picúr. Én mondtam, hogy fogalmam sincs (néha egy kis füllentés sem árt), de ott van az asztalon a könyv (meg persze teljesen véletlenül néhány újság és több más könyv ami a terhességről és a szülésről szól...), nézze meg. Megnézte, sőt lassan észrevettem, hogy az újságokat is olvasgatja, persze csak titokban. A következő nagy lépés az volt amikor a Kicsi már annyira rugdosott, hogy Ő is megérezte. Azóta kérdése a "Hogyérzed magad?" is változott "Hogy vagytok?"-ra és a szülés, a babaszoba és a baba gondozása mindennapos témák lettek. Egy beszélgetés alkalmával pedig elmondta, hogy az első időszakban számára a Pici elég elképzelhetetlen és felfoghatatlan volt. Persze tudta, hogy van, de nem látta, nem érezte, nem tudatosodott benne és leginkább ezért volt számára zavaró a téma. Tehát szerintem ne erőltess semmit, hagyd, hogy a saját tempójában dolgozza fel az eseményeket.


Boldog babavárást!

2010. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Így már egy kicsit könnyebb elfogadni a dolgokat, hogy tudom nem vagyok egyedül. Mindenkinek gyönyörű egészséges babát/babákat kívánok!
2010. jan. 17. 09:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem is természetes hogy az elején igy viselkednek.Az enyém is 16 hetesen a 4dn fogta fel hogy apa lesz,akkor látta a lányát először,ott tudatosult,és szerelmesedett belé:-)Mondjuk előtte is sokat segitett,de azóta érdeklődik,simogatja,puszilgatja a pocakomat.22+6hetes kismami
2010. jan. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Javasolnám, hogy vidd el magaddal ultrahangra. Mikor a párom meglátta, hogy a babánk az ujját szopizza és kalimpál odabent, teljesen elérzékenyült...MEGÉRTE elcipelni! :-D

2010. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is a közös ultrahangra járás a megoldás.Amikor 14 hetes volt a baba,elmentünk 4d-re,és azóta mindketten! :) izgatottan várjuk a 27. hetet,hogy végre az arcát is szemügyre vehessük. :) Hidd el,az apuka is sokkal közelebbinek érzi majd az egészet,ha látja,hogy tényleg ott van bent egy pici angyalka..És persze mikor majd először érzi ahogy mozog.. :) És még valami: Rajtam se látszott olyan idősen,most a 24.hétben vagyunk,és mostanra akkora a hasam,mint másoknak 3 hónaposan.. ilyen is van.. örülj ennek,később fog fájni a hátad .. :D

Jó babavárást!

2010. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az előbbi hozzászólásomból kimaradt,hogy a reggeli rosszullétek elmaradása kisfiút feltételez egy népi bölcsesség által. Nálunk bejött... ;)
2010. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vettem kismama újságokat és ha nem volt semmi dolga, azt olvasgatta.
2010. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem lévőkhöz. Meghallgatja ugyan ha beszélek róla, de nem keres rá úgy a dolgokra a neten (pl.), mint én. Úgy elvan a tudattal, hogy baba lesz. Most, hogy vásárolgatni kezdtünk még kétségbe is esett, hogy ez mennyi pénzköltést jelen:). Eddig eszébe sem jutott. AZ én taktikám: a párom szeret a WC-n olvasni. Ha más nincs, akkor azt amit ott talál. Így betettem oda egy babaújságot :). Most azt lapozgatja :).
2010. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!