Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt köztetek, aki a baba...

Van itt köztetek, aki a baba vagy a pasi dilemma elmerülésekor a pasit választotta? Miért döntöttél így?

Figyelt kérdés
Tehát nem tervezett terhesség, pasi bepánikol vagy abortusz vagy csáó. Lehet csak fenyegetőzik és igazából veled maradna, de erre építeni egy gyerekvállalást. Ki hogy döntött ilyen helyzetben vagy hasonlóban? Nem pontozok le, tényleg érdekel!Én nem vagyok ilyen helyzetben csak felmerült bennem.
2009. szept. 12. 19:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
felmerülésekor*
2009. szept. 12. 19:38
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

Amelyik nő abortuszra megy, megérdemli, hogy többet ne eshessen teherbe. Azt a gyereket egyedül is vállalni kell, hiszen nem ő tehet róla (hanem a nő és a pasi), ezért nem szabad meggyilkolni. A pasi meg majd fizeti a gyerektartást.

Nekem is azt mondta a pasim, hogy elhagy, de én dobtam ki. Nekem nem kell egy ilyen "ember".

2009. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
én eggyiket sem.méghozzá azért mert ilyen pasi nem kell viszont egyedül felnevelni egy gyereket sem könnyű,én neveltem egyedül egy gyereket ugy hogy tudom.De attól is függ hogy hány éves vagy,mert fiatalon nem válalnáma babát,de 30 felett már igen,vagy erősen elgondolkodnék rajta.2 babám van és sosem volt abortuszom,igy könnyen beszélek.de elgondolkodtam és erre jutottam.
2009. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!


és szted jobb egyedül is vállalni a gyereket, ha mondjuk a lány egyedül nyomorba kerülne és szenvedne a gyerek is? és nem lenne apja, csak valami idegen,aki fizeti a gyerektartást? ezt megérdemli az a szerencsétlen gyerek, aki valóban semmiről nem tehet?

2009. szept. 12. 20:31
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi neked is a választ második válaszoló!
2009. szept. 12. 20:32
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Én megtartanám a babát. Férfit mindig lehet szerezni, a nyomorból pedik kijönni, abortusz után a babát nem lehet feléleszteni.
2009. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszi neked is.


igazad van, de mi van, ha nem "szerzel" pasit ahogy mondod és nem jössz ki a nyomorból?

2009. szept. 12. 21:53
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem voltam ilyen helyzetben de pontosan tudom, hogy döntenék. Természetesen a pasit választanám mert nem akarok gyereket. Ha akarnék is, akkor is joga van a másik félnek nem akarni és a gyereknek is joga van apával kezdeni az életet meg biztos háttérrel. De ilyen nem fog megtörténni, meg óvszerezünk meg fogamzásgátlózok. Ha emellett is összejönne a baba, akkor már tényleg nem én lennék a hibás és felelőtlen.
2009. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég nehéz kérdés. Ha a pasi ez alapján azt mondaná, hogy elhagy, ha a babát megtartom, akkor nem is kellene, mert nem szeret. Tehát nem választanám. Ha csak nem akarja a babát, mert mondjuk nem érzi még felelősségteljesnek magát hozzá , akkor más a helyzet, mert neki is ugyanugy van joga dönteni. Az Ő életét is befolyásolja és nem tehetjük meg (sztem), hogy ráerőszakoljunk valakire egy gyereket. Attól Ő nem lesz az apja, ha fizeti is a gyerektartást, mert muszáj. és a gyereknek apa kell, nem csak a pénz. Lehet nem tartanám meg egyiket sem. A pasit biztosan nem. A gyereket én is 30 éves kor felett, elötte nem. Írom én, aki már lassan 2 éve babát szeretne és sajnos nem sikerül. :(
2009. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek az utolsóval. Ebben hogy a hapsira sem szabad ráerőltetni a dolgot. Nekem nem mondta a párom, mikor terhes lettem, hogy vetessem el vagy elhagy,de éreztem hogy tönkremegyünk bele, ha a nagy büdös semmire gyereket vállalunk. Se pénzünk se végzettségünk se támogató családunk nem volt.

Szóval nem mondta ő egy szóval se h vetessem el mégis tudtam hogy nem tarthatom meg. Lehet lehúzni a vizes lepedőt hogy hú de szörnyűség, de mi együtt maradtunk, és 3 év múlva mikor megteremtettük a feltételeket, és összeházasodtunk, akkor már tervezetten jöhetett a baba és jött is.

Szerencsére. Mert járhattam volna rosszabbul is, tudom. De ha akkor azt a babát megtartjuk, már nem lennénk együtt ez tuti, és élhettem volna vele anyaotthonban amig engedik.:(

Sztem egy hapsinak ugyanúgy joga van beleszólni ebbe mint a nőnek, mert félig az ő gyereke is, és akármennyire is lemond róla, mindig lesz a világban egy gyereke akit nem is akart mondjuk.

2009. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!