Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! állítólag 6 hetes terhes...

SOS! állítólag 6 hetes terhes vagyok, de az orvos nemlát (hall) szívverést. Egy hete voltam vizsgálatra akkor még terhességet se lehetett látni. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Július 7-én volt utoljára menzeszem,kb.egy hete vizsgált a doki és jele sem volt a terhességemnek.Ma már kimutatta az ultrahang,és adoki azt mondta hogy már a 6odik hétben kellene járnom,de valami nincs rendben mert nemhall szívverést.Lehet kikellessz "pucolnia",de en nagyon szeretném a babát...kérlek segítsetek

2014. szept. 4. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fiatalabb a terhesség. Egy hét múlva ismét rá kéne nézni. Magán szonográfushoz pár nap múlva mindenképp menj el, sokkal jobb gépeik és jobb szakértelmük van, mint a nőgyógyászoknak.
2014. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Megnéztem egy terhességi kalkulátort ami szerint te most a 8.hétben vagy. Ha kb 1 hete voltál akkor 7 hetesen mentél.

7hetesen már azért látnia kellett volna valamit..

Persze ez a kalkulátor 28 napos ciklusra érvényes! Nekem 7 hetese és pár naposan volt szívhangja a babának,6 hetesen meg már 8mm petezsákot látott :/

2014. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha 1 hete még semmit sem látott az orvos, akkor 1 hét múlva ne várj szívhangot. Én 5 hetesen voltam először orvosnál, még csak petezsákot láttak. Aztán 6 hetesen kórházba kerültem, akkor láttak szikhólyagot is és 7 hetes voltam, amikor láttak szívhangot. Tehát amikor semmit nem látott volna még az orvos, az kb. 4 hetesen lett volna, és 7 hetesen lett ugye szívhang. Tehát durván 3 hét telt el a semmit nem látni és a szívhang között.

És bár általában a peteérés a ciklus közepe tájékán van, így akkor tájban van a megtermékenyülés is, de nem csak a nagy könyvben előírtak alapján lehet valakinek peteérése. Ha neked mondjuk nem középidő tájékán volt, vagy volt akkor is, meg mondjuk mielőtt megjött volna a vérzésed az előtt volt egy spontán peteérésed, te abból is simán teherbe eshettél, így a menzesz alapján számolt terhességi idő nem felel meg a tényleges terhességi időnek, mert egy későbbi peteérésből estél mondjuk teherbe és azt még nem is láthatja szívhanggal az orvos, csak később.

Én nem veszíteném el a reményt, gondolom visszahívott 1-2 hét múlva, akkor meg majd kiderül.

Remélem minden rendben lesz!:)

2014. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hétfőn kell vissza mennem,akkor lessz meg a vér eredmény is.de 6 hetes terhes nemhiszem hogy lehetek mivel akkor már látnia keleltt volna valamit,vér eredményből sem tudták megmondani hogy terhes vagyok,alacsony volt a hormon szintem,és ennyivel lerendeztek...lehet olyan hogy fejlődik a magzat de nem él?
2014. szept. 4. 17:12
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bíztatást :) remélem minden rendben lesz.lehet van ebben a későbbi peteérésben valami,mivel még mikor nemtudtuk hogy terhes vagyok,és nemtudta a nőgyógyászom hogy mitől késik,vizsgálatkor valami olyat mondott hogy csúszik az egész ciklusom,még csak a kozepén tart,és olyankorra már rég megkellett volna jönnie.leeht akkor estem teherbe?
2014. szept. 4. 17:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is július 7. volt az utolsó menzeszem, és csak egy hetes késésnél lett pozitív a teszt, pedig eleve hosszabbak a ciklusaim. Kedden az orvos csak tapintással vizsgált, azt mondta, 6-7 hetes lehet. Ultrahangra csak jövő héten megyek. Ha múltkor tényleg nem láttak nálad semmit, most meg már igen, akkor biztos fejlődik, szerintem lesz ott szívhang, csak jó későn fogant.
2014. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bízok benne hogy csak későn fogant.Én 2héttel a késés után csináltam tesztet és negatív volt,rá egy hétre is csináltam egyet és az is negatív volt
2014. szept. 5. 11:19
 8/14 A kérdező kommentje:
azt is mondta a doki hogy ilyenkor már puhának kellene lennie a méhemnek,és nekem még mindíg kemény,és hogy ez nemjó
2014. szept. 5. 11:20
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Én 6hetes voltam mikor még nem volt szìvhang.. visszamentem 2hét múlva..és már volt :) azóta már 11hónapos a kisfiam :)
2014. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :-) és gratulálok a babához :-)
2014. szept. 18. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!