Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatos gombásodás terhessé...

Folyamatos gombásodás terhesség alatt? Canesten? Házi praktika?

Figyelt kérdés

Az első terhességemnél is végig szenvedtem vele. a doki mindig felírt valamilyen antibiotikumot és kúpot, aztán végigszedtem és rá 2-3 napra kezdődött elölről. Most újra kismama vagyok, 14 hetes, és újra jelentkeznek a tünetek. Nem szoktam megvárni, hogy súlyos legyen, canesten krémmel kenem magam, 1-2 éjszaka és rendbe vagyok utána 1-2 hétig. De attól félek, ez hosszútávon ártalmas. Lehet esetleg probiotikus joghurtba mártott tampont használni ilyenkor? régebben bevált, de most nem tudom, lehet-e? vagy más ötlet?

orvosnak hiába mondom, hogy az antibiotikumtól csak rosszabb, mégis azt írja fel. segítsetek!



2014. szept. 5. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,hogy nem a kerdesre valaszolok de en is el vagyok keseredve..

a 3.kurat csinalom es ha ez se hat en biztos el nem jovok a dokimtol amig nem csinal valamit.. en ertem,hogy a babahoz nem jut fel de ez hosszu tavon biztos,hogy artalmas.. aztan mondjuk mi lesz (mivel havonta jarok hozza) ha egyik nap elkezdek nyilni?! Akkor elvileg feljut hozza,nem?!

Ahj,jesszus.. nagyon ki vagyok akadva :(

24hkm

2014. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Naturlandos Glycerinum Boraxatum-ot próbáld ki, nekem segített.
2014. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csináltak tenyésztést?
2014. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mégis ki ír fel gombára antibiotikumot???? azt pont nagyon szeretik a gombák. Tampont nem javaslom. Másik doki. Bár szerintem nem fognak tuti megoldást kínálni. Ha gondolod, nézhetek neked vmi homeos cuccot, ha írsz nagyon pontos tüneteket.

Ab-t nehogy bevedd újra, ha biztosan gomba!

2014. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt kulonosebben gondom ezzel, de a draga Nagyim azt javasolta, hogy furdesnel ecetes vizzel oblitsem le magam. 1-2 evokanal ecetet ontottem 1-2 liter vizbe es minden tusolasnal leoblitettem. Nem tudom ettol vagy amugy sem lett volna gondom, de en kovetkezo terhessegnel is hasznalni fogom ezt a hazipraktikat.
2014. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csepegtess tisztasági betétre teafa olajat, úgy be a bugyiba, és ha bírod, egyél nagyon sok fokhagymát, ill. igyál citromos vizet (lúgosítani kell a szervezetedet).

Illetve neken nagyon bejött a Vitagyn c (én is babát várok), végigcsináltam a 6 napos kúrát, és utána az ismétlőket.

Illetve javaslom még a homeopátiát:

[link]

2014. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, hogy főzd ki a fehérneműidet, illetve a mosógépet is fertőtlenítsd, nagyon makacs dolgok ezek!
2014. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket, teafaolajat és homeot kipróbálom :)
2014. szept. 5. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy eleve rosszul vagy kezelve.

1. antibiotikum baktériumra van és nem gombára. Tehát ha gombás fertőzésed van, akkor nem kezelhetnek antibiotikummal, mert nem arra van.

2. az antibiotikum nem csak a rossz, hanem a jó baktériumokat is írtja, a hüvelyben is, amik az egyensúlyt fenntartják a hüvelyflóra tekintetében és ha a hüvelyflóra nincs rendben, akkor nincs védve a hüvely a fertőzések ellen, felborul az egyensúly, túlszaporodnak olyan gombák, amik természetesen is előfordulnak a hüvelyben, de túlszaporodva fertőzést, gyulladást okoznak. Tehát ha neked egyébként is sérülékenyebb a hüvelyflórád, plusz még antibiotikumot kapsz, az egyenes út a hüvelygombához.

3. olvastam, hogy Canestennel kenegeted magad. Ez mind szép és jó, de az, hogy te külsőleg kezeled, attól a fertőzés a hüvelyben megmarad. Kenegetéssel csak a külső fertőzést szünteted meg, a belsőt nem, így a tüneteidet elnyomod, de a fertőzést nem kezeled ki a krémmel. Ezért van, hogy 1-2 nap jól vagy, utána meg nem. Mert nem vagy kikezelve belsőleg! Kúp is kell ilyenkor.


De mindent egybevetve én azt gondolom, hogy semmivel ne kezeld magad, ha előjön a fertőzés. Menj el egy normális orvoshoz, aki csinál hüvelykenet tenyésztést, abból kiderül, hogy egyáltalán milyen kórokozóval van dolgod, mert még az is lehet, hogy akár több kórokozó is van, illetve milyen számban vannak ezek jelen. És akkor kaphatsz célzott kezelést, vagyis olyan gyógyszert, ami arra a kórokozóra van. És ha ki vagy kezelve, akkor pedig csinálj hüvelyflóra helyreállítást. Vannak erre kapható készítmények vény nélkül a patikában, kérdezd meg az orvost, hogy kismamaként mit használhatsz. A joghurtos tampont meg hagyd a fenébe! Ma már teli van minden sz....rral, adalékanyaggal a bolti joghurt, szóval olyat is beviszel oda, amit nem kéne, a másik meg, hogy a joghurtban jóval kevesebb jótékony baktérium van, mint amennyire ilyenkor szükség van. A direkt erre a célra készített dolgok, amiket patikába kapsz, abban sokkal több van, valóban helyre fog állni a hüvelyflórád. Illetve a tamponnal azért is kell vigyázni, ugyanis a hüvely természetes nedvességét is felszívja, ezáltal sérülékennyé válhat a hüvely nyálkahártyája, apró sérüléseket okozhat rajta, ami megint csak egyenes út a fertőzésekhez.

Illetve még egy dolog. Éltek a pároddal továbbra is nemi életet terhességtől függetlenül? Mert ha igen és nem használtok közben gumit, akkor ő volt kezelve? Mert ha nem, akkor ő is simán visszaadhatja neked a fertőzést és ide-oda dobáljátok egymásnak. Ha így van, őt is kezelni kell!

2014. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előttem már mindent leírtak. Még annyit tennék hozzá, hogy az én dokim azt magyarázta, hogy a hüvelygombák döntő többsége mára már teljesen ellenállóvá vált a Canestenre, tehát az semmit sem ér. Én is azt javaslom, menj el egy rendes kivizsgálásra.
2014. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!