Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A családi adókedvezmény...

A családi adókedvezmény igénybe vételéhez a munkáltatónak milyen papír kell amit az orvostól kell kérni?

Figyelt kérdés
uh. papír jó?
2010. jan. 18. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Arról kell papír hogy gyereket vársz és 91 nap eltelt a fogantatástól, magyaránt mennyi idős terhes vagy, plusz az előző két gyereknek is lehet hogy kell a születési anyakönyvi kivonat másolata.

2010. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Akkor bármilyen papír jó ami bizonyítja,hogy terhes vagyok,vagy van valami külön papír erre?
2010. jan. 18. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a védőnő írt egy igazolást erről, még az orvost se kellett ezzel "zaklatni". Elvileg ezt nekik automatikusan ki kell adniuk, ha betöltötted a 91 napot.
2010. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már régen betöltöttem,d nem kaptam semmit!Dokihoz 1 hónap múlva megyek,de védő nőhöz holnap után!Akkor majd tőle kérek!Köszi!
2010. jan. 18. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Én most vagyok első babás.Én még nem hallottam erről a családi adókedvezményről.Kedves kérdező/vagy válaszoló elmondanád pontosan mit is jelent ez?Én még csak hat hetes vagyok tehát még van időm a 91 napból, de mit is jelent ez pontosan?Már ebben az éveben is kaphatok ilyet?
2010. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak az kaphatja, akiknek a családban legalább 3 eltartott (gyerek) van.
2010. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Tovább él 2010-ben a családi adókedvezmény - amely legalább három gyermek után jár - összege havonta és eltartottanként 4000 forint, vagyis minden gyermek után évi 48 000 forint adókedvezmény vehető igénybe azok számára, akiknek a jövedelme a törvényben előírt határ alatt marad.


A jogszabályi előírások idén 3-nál több gyermek esetén (egészen 7 gyermekig) 6 millió forinttól növekvő sávokat tartalmaztak. 2010-től, ha a kedvezmény mértéke nem is emelkedik, az igénybevételi lehetőség jövedelemhatára nőni fog. A 3 gyerekes családoknál a szülő 7 millió 620 ezer forintig tudja 100%-osan kihasználni az őt megillető 144 ezer forintos adókedvezményt, ez az összeg pedig a sávhatár feletti jövedelemnövekmény 15%-ával csökken egészen nulla forintig. Egészen 7 gyermekig minden gyerek után a 100%-os kihasználhatóság sávhatára pedig 635 ezer forinttal emelkedik."

2010. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!