Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek fontos terhesvitam...

Szerintetek fontos terhesvitamint szedni? (Gravida, Elevite)

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 12:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Folsavat fontos szedni, amihez meg kell B-vitamin. Ezért egyszerűsíti le az életet a magzatvédő vitamin. De persze külön is megveheted.
2014. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Én nem szedtem, inkább vitamin dúsabban ettem.

Sztem felesleges, ráadásul nem is olcsó.

2014. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Én gravidat szedtem ! Szép husis babám lett 3720 gr . Teljesen egészséges, nem beteges, nincs rendellenessége :)
2014. szept. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nekem ma mondta a doktornô, hogy védônô meg terhesvitamin kell.
2014. szept. 8. 13:02
 5/25 anonim ***** válasza:
44%
szia én az első tizen héten tartottam fontosnak, mivel cigiztem és úgy gondoltam a vitaminok jót tesznek, de utána már nem. nem is szedtem csak akkor mikor nem tudtam enni rendesen, pl.: nem voltunk otthon, vagy olyan fáradt voltam hogy értelmes kaját nem tudtam összedobni, vagy egyszerűen nem volt étvágyam akkor bekaptam egy szemet és akkor nyugodt voltam hogy legalább meg vannak a szükséges vitaminok, ilyen nap kb havonta 1-2x volt. egészséges 4250gos 54cmes fiam született :)
2014. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
utolsó vagyok 12 hetesen hagytam abba a szedést genetikai uh után miután láttam hogy minden rendben, sőt onnantól nem is dolgoztam így többet tudtam magamra figyelni.
2014. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Én sem szedtek végig a terhesség alatt csak kb a 24 hétig. Ha végig szedem ki tudja mekkora babát szülők :D

Azt mondja egyébként hiogy elég a terhesseg első 12 hetében szedni . De van aki azt mondja higy végig kell... Nekem jo volt az arany közép ut :)

2014. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%

Igen, nagyjából a 12. hétig van értelme, akkor ugyanis gyakorlatilag készen van a gyerek. Konkrétan a 7. hét körül záródik az a bizonyos idegcső, ami miatt a folsavat szedjük. Hosszú évek alatt jöttek arra rá, hogy ezzel a legtöbb idegcső-záródási rendellenesség kiküszöbölhető. terhességben ehhez biztosan elegendő folsavat napi 15 tányér spenót elfogyasztásával lehet bevinni Czeizel szerint. Tehát nem azért szedünk terhes vitamint, hogy felhízlaljuk a gyereket vagy magunkat, hanem hogy elkerüljünk rendellenességeket!

De a kétkedőknek azt javaslom azon gondolkodjanak el, mi van, ha én tévedek és mi van, ha ők. Na ugye? ;-)

2014. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Én kb 8 hetes vagyok. :)
2014. szept. 8. 13:14
 10/25 anonim ***** válasza:
47%
Akkor kb. legkésőbb most kéne lecsattogni a patikába és egy dobozzal majdnem elég is lesz. :)
2014. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!