Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fontos a vitamin...

Mennyire fontos a vitamin szedése?

Figyelt kérdés
Ha 8. héttől kezdi el szedni valaki, az nem gond?

2012. nov. 26. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
nem gond végképp...
2012. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem gondd, de jobb minél előbb, most fejlődik ki a baba, és a téli időszakban végig javasolt szedni, mert nincs annyi friss zöldség gÜmölcs, és kell a tuning a szervezetnek a betegség ellen, jö az influenza...
2012. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazából már terhesség elött is kellene elvileg. De minimum folsavat kéne mert az nagyon fontos.
2012. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudtam, hogy terhes vagyok, mert védekeztem.
2012. nov. 26. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Először is nyugi. Rengeteg nő szül tervezés nélkül egészséges babát.


Tény, hogy a folsav szedés a terhesség legelején illetve előtte a legfontosabb, mert az idegcsőelzáródási rendellenesség kockázatát erősen csökkenti... nyolcadik hétre az embrió már túl van ezen a szakaszon, szóval mondhatni már "tökmindegy"


DE millió baba megfogan egészségesen folsav szedése nélkül is, ezen már nem tudsz változtatni, ne is stresszelj ezen, vitamint kezd el szedni és mostantól figyelj a babára, de semmiképp ne stresszelj ilyen butaságokon, vannak akik hónapokig nem tudják, hogy terhesek, mert rendszertelen a menzeszük, vagy azt hiszik meddők, stb-stb... és többségében egészséges gyerekeik lesznek. :)


Jó babavárást!



Ui.: Egyébként nekünk tervezett baba lett volna, három hónappal korábban el akartam kezdeni szedni a vitamint, de az első hónap végén már nem jött meg... szóval ugyanezen a stresszelésen végigmentem, hogy "jaaaj nem szedtem a vitamint" de attól még butaság!

2012. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. nov. 26. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:

A folsav lenne a legfontosabb, méghozzá még a teherbeesés előtt, illetve koraterhességben, amikor kifejlődnek az embrió szervei.

8 hetesen már igen csak késő.

Persze ez nem azt jelenti, hogy tuti baja lesz, csak több az esélye, mintha szedtél volna folsavat..

2012. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
én nem szedtem semmi vitamint inkább változatosan ettem :)
2012. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És ha valami baja van, azt a 12 hetes uh-n észre veszik?
2012. nov. 26. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!