Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztaltabbak kérlek adjatok...

Tapasztaltabbak kérlek adjatok tanácsot, szerintetek hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve, úgy néz ki, hogy terhes vagyok, legalábbis volt 3pozitív tesztem is. Párom nagyon szeretné a babát és a szívem mélyén én is, de félek az anyagiak miatt. Ti mennyiből jöttök ki egy hónapban? ahogy számoltam 100 000ft maradna egy hónapban, nem kevés ez így? Gondolkodtam rajta, hogy lehet hogy jobb lenne később vállalni picit, ha már van lakásunk és jobb állásunk is.

2014. szept. 8. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szeritnem ha annyira szeretntek és ha már így alakult ne vetessétek el. Az állás a mai világban nem biztos, bármikor lehet egy leépítés, kirúgás. A lakás mondjuk jó ha van saját, de azt úgyis hitellel vennétek, akkor meg végülis szintén költötök csak nem a bérleti díj , hanem a törlesztőre, bár az a tiétek lesz majd. Szerintem elégnek kell lennie annak a 100e ft-nak. Ha az tisztán megmarad nektek a bérleti díj, rezsi stb befizetése után akkor ne gondoljatok abortuszra elég az a pénz. meg sokmindent lehet kaptok is majd másoktól, meg használtan.
2014. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kell egy babára százezreket költeni . A gyógyszertári kenőcsök 100 Max 200 Ft. 6 hós koráig ehet csak anyatejet ha van. Tehát a kaja 0ft fel évig. Ha mégsem a tapszer ( amit mondjuk az en lányom eszik ) 90%os támogatással 250 Ft. 600 sinlac tejpép 300 Ft ami amugy 3000,-

Lehet olcsó pelust, popsitorlot venni neki. Ilyenek. Nem kell aranyba öltözteti neten olyan olcsón vehetsz baba ruhàt hogy csak na.

Szerintem ne Vetesd el ! Egyébként hány éves vagy ? :)

2014. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

600grammos tejpép az lemaradt :)

Azt hozzà tenném. Hogy mi ugyan jol állunk . Megis mindenből a gyógyszertárit vesszük ( tejpép, tapszer,popsikenocs,furdetokrem) mert ugyanaz a márka mint a boltba de nagyon nagy kedvezmény van ra támogatás !

:)

2014. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia, érthető az aggódásod, de hidd el, vannak, akik még kevesebből élnek 2 gyerekkel. Ha szeretnétek mindketten, akkor vágjatok bele és élvezzétek a 9 hónapot, készüljetek fel. Nem tudom, hogy van-e segítséged (rokonok, barátok, nagyszülők), de bátran fogadj el mindent. Rengeteget tudsz spórolni, ha minden nap, vagy minden másnap főzöl, mi például ebédre és vacsorára is főtt ételt eszünk, mert szeretjük + jóval olcsóbb mint a hideg. Rengeteg praktika van, hogy tudsz okosan gazdálkodni. Amúgy ehhez a 100 ezerhez még hozzájön a családi pótlék is + az egyszeri 62 ezer forintos támogatás a baba megszületése után.

Nem írtad, hogy a 100 ezer forint a tisztán megmaradt pénzetek, vagy ebből lejön még a rezsi, esetleg hitel vagy albérlet?

2014. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan ez gondolkodtatott amikor kiderult a babam. Nekunk a havi bevetelunk 275korul mozog,amibol fizetni valonk 120ezer. Igy marad egy honapra 100-150. Ebbol kell majd megoldanom a kajat,a ruhazkodast,a szorakozast harmunkra. En keveslem... kisbabara fokent.. De! Vannak akik minimalberbol elnek es megvannak!! Mindent meglehet oldani.. babas ismerosom nincsen,nem tudom mennyibe kerul a pelenka,a ruha,a tapszer igy ezert felek,hogy keves lesz a mi penzunk.. :(

25hkm

2014. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, barátom pedig 24. Ő azt mondta, h mi lennénk neki a legfontosabbak és sosem engedné, hogy nélkülözzünk,érezhetően nagyon szeret. Csak sajnos nem lehet előre látni, hogy hogyan alakulnak az anyagiak a jövőben. Most olyan érzések vannak bennem, amilyenek még soha, de valahol belül, boldog vagyok :)
2014. szept. 8. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Sok miindent megadnék azért , hogy hai 100000 maradjon nekünk. A férjem 120-130 között keres, nekem még ebben a hónapban jár a GYED ami 75, és 12 a családi. Ebből 70 000 ft a hitelünk, még 5 évig, és van hogy ugyan ennyi a rezsi, úgyhogy marad max 50 000 ft minden másra. Ebből a gyereknek kell pelenka, kaja, stb... Mi így vállaltuk be a gyereket, így is 30 voltam mikor szültem, nem akartam kivárni még azt a pár évet mire letelik a hitel. Nem mondom, hogy egyszerű, sőt nagyon nehéz, főleg ha közbejön egy betegség, vagy valami elromlik... De, ha nagyon akarod, meg lehet oldani! Oda kell figyelni, mit és mennyiért veszel a boltba, a gyereknek nem kell mindenből új, mi nagyon sok használt ruhát veszünk ami ugyan olyan jó mint az új. Mellékesen nem vagyunk igénytelenek, putrisak, de tényleg nem egyszerű. Én ezért nem vetetném el a babát, olyan úgyse lesz hogy minden tökéletes lesz gyerek vállaláshoz!
2014. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A 100 000 úgy marad, hogy ki van fizetve az albérlet, internet, autó és az 1 kisebb hitelünk. Rokonainkkal, szüleinkkel nagyon jó a kapcsolatunk egyébként, csak apukám lenne biztosan kicsit kiborulva, mert még távúton most munka mellet suliba is járok. Bár az iskolát be tudnám fejezni baba mellett is.
2014. szept. 8. 14:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy később is megadatik... Én nem látom a drámai helyzetet.
2014. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor valaszoltal a sajat kerdesedre! Marad a baba! Sok boldogsagot! :)

25hkm

2014. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!