Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is ennyire retteg a...

Más is ennyire retteg a vetéléstől?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy UH csak 4 hetente van..... és nagyon félek az ismerősi körben többször előfordult hogy nem fejlődött tovább a baba.... és több hétig ott volt halottan:( nagyonnagyonnagyon félek. tudom hogy ha megtörténik akkor mindegy, de az nem hogy meddig vn ott holtan
2014. szept. 8. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Abból nem érzel semmit, hogy a magzat "halottan van ott" bent. :(


Nekem a 8. héten vették észre hogy nem él a baba, és a 10. hét után vették el, műszeres befejezés volt. Két hétig azzal a tudattal éltem (és jártam dolgozni) hogy ott van a kis élettelen babám a hasamban. Iszonyatosan rossz érzés.


De mikor újra terhes lettem, nem rettegtem a vetéléstől. Nem is volt semmi baj. :)

2014. szept. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kétszer vetéltem el, most 37 hetes vagyok. Nem lehet rettegésben élni, ezt a baba is érzi. Próbálj megnyugodni. Tudom nehéz, de a baba érdekében!
2014. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy annak sajnos nem igazán van jele :(


Ezért is szeretnék nagyonsűrűn ultrahangra menni. nem az rémiszt meg ennyire hogy elvetélhet (persze az is) hanem hogy halottan ott van bennem és nem tudok róla:(

2014. szept. 9. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rettegsz vegyél szívhangfigyelõt, nem tudom hány hetes vagy hogy csak a 12. hétig félsz.Nekünk elsõ baba elment, így én is paráztam, de minden héten egyszer este megkerestük és hallgattuk a szívhangját, egészen addig, míg meg nem mozdult.
2014. szept. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Soha nem fogsz megnyugodni ezentúl, és a babának bármikor lehet baja, nem csak az első 12 hétben.

Ez kőkemény tény és tapasztalat.

8 és 24 hetes vetélés után mondom

2014. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En is felek tole. Ugy erzem most van ra az utolso lehetosegem, hogy legyen megegy Babank. Van egy kisfiam es az elso Angyalkank itt hagyott minket. Akarhanyszor megyek wc-re mindig nezem a bugyimat...

Tudomasul vettem, hogyha menni akar akkor menni is fog. Ugyhogy most vagyok 10 hetes....koncentralok az aprilisra...iszonyu hosszu ez a par het a 12.-g!!! Ahol en elek a 12. heti uh is csak a 15. heten van....vagy amikor eppen van hely a kalendariumban....szoval nekem nem marad mas mint a bugyim bambulasa.

Probalj megnyugodni valahogy beket talalni! Elfogadni es ugy konnyebb lesz!

- bar birom mikor valaki a szaraz tenyeket es a sajat szomoru tapasztalatat ugy vagja a masikhoz, mintha az illeto egy erzeketlen elszaradt fadarab lenne...

10 hetes kismama

2014. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd nekem volt vetélésem. Szörnyű volt megtudni, hogy két hete már nem élt... De a következő terhességnél sem voltam hajlandó idegeskedni.

NÉn nem Magyarországon élek. Itt van 3, azaz HÁROM ultrahang, a 12. (ez az első!, mert eddig az orvosok úgy taretják, hogy a természet végzi a dolgát és itt a terhesség a 12. héttől kezdődik), a 20. (ez a genetikai) és a 32. héten. Összesen ennyi. És egyetlen egyszer van vérvétel és vizeletvizsgálat, a végén magzatmonitorozás. Ennyi a terhesgondozás, és ha minden rendben van, akkor semmi mást nem is csinálnak. És ezt is ki lehet ám bírni.

A sok ultrahang nem tesz jót, ingerli a babát. Tudom, hogy téged megnyugtatna, de babák nem szeretik és ha nem indokolt, akkor miért is akarnál ilyen tortúrát? Amúgy meg a heti UH em megnyugtatás, ha ilyen típus vagy, mert mi van, ha mondjuk kedden elmész UH-ra és csütörtökön meg történik valamit, ami csak a jövő keddi UH-én derül ki??? Szóval semmi értelme hetente UH-ra menni. Amikor már elkezd mozogni, akkor már biztos megnyugszol majd egy kicsit, de azt ajénlom,l hogy próbálj meg addig is kevésbé ráparázni, mert a stresszt a babád is érzni, és ugy nem akarsz neki rosszat?

2014. szept. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!