Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Le van maradva a baba a...

Le van maradva a baba a meretei alapjan? Mennyire gyakori? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Akinel ezt mondta az orvos, mennyivel volt lemaradva a baba? Hany hetesek voltatok, es vegul "osszeszedte magat"? A multkori uh alapjan azt mondtak 1 hettel kisebb, azota ezen stresszelek, s a kovetkezo uh csak 2 het mulva esedekes. Tudom, hogy ez nem sok de borzasztoan aggaszt.

2014. szept. 9. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem az elejen kb 10 hét környékén egy héttel volt kisebb. A 12.dik heti uh-n módosították a terhességi kort. Viszont a 27.dik héten voltam uh-n, ahol azt mondtak, hogy 25+3nak felel meg.

En is kisebb súllyal szulettem (2900g). Ezért nem aggódom. A köldökzsinórban egy érrel kevesebb van, lehet ezert is kisebb, vege felé figyelni fogjak a metetet, de lehet csak szimplán picike es minden rendben. Nem aggódom, addig ameddig jol mukodik mindene, rug mozog rendesen....

2014. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj, nem tesz jót a babának. Egyhetes "lemaradás"-t még behozhat. Jó, nyugodt babavárást!
2014. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nyugi ,nekem is behozta a lemaradást.

1héttel volt kissebb.

Elsô babám 2héttel volt kissebb ,ő picike is lett .

2014. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy hét eltérés nagyjából annyit jelent, hogy a fogantatás néhány nappal később történt, mint amit a utolsó menstruációd alapján számoltak. Viszonylag gyakori, hogy egy baba egy héttel idősebb vagy fiatalabb, mint a számított kor, az én lányomat például mindig egy héttel nagyobbnak mérték, 10 nappal a kiírt időpont előtt született. Az orvos mondta, hogy le van maradva, vagy csak egy héttel kevesebbet mért, mint amennyi hetes vagy?
2014. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó trimeszterben maradt le. 28-29 hetesen 26-27-nek feleltek meg a méretek, nézték 33 hetesen is, akkor is maradt ez a 2 hét eltérés, aztán már nem nézték többet. Nem szedte össze magát, a végére még jobban lemaradt, mert picivel 2360g-mal született 39 hetesen. Ha ez a 2 hét maradt volna végig, még úgy is 3 kg körül lett volna, szóval az még nem lett volna gond. Mondjuk így sem volt, kinn megnőtt. A méretén kívül semmi baja nem volt, erős, egészséges kisfiú, nem is beteges egyáltalán, oviból is alig hiányzik.

Most a tesót várjuk, és ugyanez. :) 31 hetesen kivizsgáltak, 29-30 hetesek voltak a méretek, de mindent rendben találtak, méhlepény, áramlás, babával is minden ok. Úgyhogy valószínű genetika. Én is, és az apuka is hasonlóan alacsony méretekkel születtünk, most sem vagyunk nagy darabok. Úgyhogy nem aggódom különösebben.

Szerintem neked sem kell, az hogy picit kisebb, az nem gond, nem egyformák a babák, van aki nagyobb méretekkel, van aki kisebbekkel születik.

2014. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem majdnem minden vizsgálaton mást mértek...ezen ne stresszelj...2 hétig normális a plusz minusz eltérés
2014. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell idegeskedni! Az előbbi válaszolónak igaza van, nekem is azt mondták, hogy 2 hét ide vagy oda, teljesen normális! Gondolj bele, az UH-n a doki az egérrel jelöli ki a baba képén, hogy mettől meddig szeretne mérni. Ezek alapján számítják ki a testsúlyát is majd. Ha csak pár mm-rel arrébb mér, már akkor is változnak az adatok....Én ahányszor voltam -magán dokinál és kórházban is-, annyiszor változtatták meg a születésre kiírt dátumot.Az egyik UH-n "nagy" baba volt, két héttel később meg tíz nappal lemaradva. Szülés előtt pár nappal pont vizsgálaton voltam, 2100 grammra saccolták. Ehhez képest jóval nagyobb babám született! 2800 g. Az volt írva, hogy 12 nappal van lemaradva, aztán hosszú hajjal, hosszú körömmel, teljesen fejletten született.Mindegy, ez nem lényeg. Egyél-igyál, sétálj és élvezd a gondolatot, hogy hamarosan kisbabád lesz! Ha most elkezdesz idegeskedni, rosszabb lesz később mindenkinek.
2014. szept. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj, egy hét eltérés mesze nem számít, hisz nem lehet tudni mikor fogant pontosan, és majd a végén a szülésnél sem számít már egy hét ide vagy oda.
2014. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindig 8-10 nappal kisebbnek mérték. De ugye ez az "átlaghoz" képest. (A combcsontja alapján viszont meg 1 héttel idősebb volt...) A végén 40. hétre született, teljesen normális súllyal. (3220g, 49cm)

Szóval ne stresszelj :)

2014. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 18. Hétig mindig le volt maradva egy héttel, utánna behozta a lemaradást, végül 39. Héten 4,5 kg-al született
2014. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!