Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon le van maradva a...

Nagyon le van maradva a gyerek a fejlődésben, ha 12 hónaposan még nem mond semmit és csak kúszni tud? A súlya miatt lehet?

Figyelt kérdés

12 hónapos, járunk tornára.


Nem tud semmit sem mondani, pedig gyakorlunk (nem tud állathangokat mondani, nem ismeri fel őket, nem érti meg azt, hogy "adni, venni, tenni", a bátyja ennyi idősen ezeket már tudta).


Aztán nem tud csak kúszni, sem felülni, sem mászni, sem felállni nem próbál magától, de tornáztatnom kell.


10kg, 70 cm volt a 9. hónapi mérésen. (most még a doki nyaral, nem voltunk új mérésen vele)



2014. júl. 31. 15:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A mozgása mindenképpen erősen le van maradva. A súlya nem lehet az oka, mert az én fiam 1 évesen 11,5 kg és 79 cm volt és egyedül járt.
2014. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a súlyának ehhez semmi köze. Az én fiam is 1 évesen több, mint 10 kg volt, viszont 1 évesen ő már önállóan és stabilan járt.

Viszont a mozgásfejlődésében tényleg le van maradva némileg. Hogy még nem jár, az még nem gond, de azért a mászni, ülni, próbálgatni az állást már tudnia kéne. Voltatok kivizsgáláson, hogy milyen eredetű a lemaradás, hogy idegrendszeri vagy szimplán izomzati, testfelépítési? Ha eddig nem voltatok, akkor lehet el kéne menni.

A beszédével szerintem nincs gond, nem kell 1 évesen szavakat mondani még.:)

2014. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnék a súlyára, az én lányom 11 hónaposan 11.5 kg volt és 88 cm. A beszédképzésben abszolút nincsen lemaradva, azt gondolom, beszédértésben picit talán igen. A mozgása viszont igen, fejlesztésre szorul (az én férjem neurológus, mi 10 hónaposan akartuk vinni a gyerekünket tornázni, ha addig nem kezd mászni, de végül egy nap alatt sikerrel járt mászásban-állásban-ülésben). Abszolút nem biztos, hogy nagy gond van, tornázzatok, konzultáljatok fejlődésneurológussal, figyeljétek, többet nem lehet tenni.
2014. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapja volt 10 kiló, akkor most lehet max 11-12 kiló. ez azért nem akkora, hogy emiatt ne mozogna korának megfelelően.

és nyilván tisztában vagy vele, hogy le van maradva, ezért hordod tornára. vagy ez önkínzás, hogy még itt is leírják ismeretlenek?

majd behozza, csak csináljátok rendesen a tornát!

2014. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Egy picit el van maradva, főleg mozgásban!

Dévényről hallottatok? Mi is jártunk, mert nagyon laza izomtónusú volt a fiam, ő is késve, 11 hónapos elmúlt egy héttel, mikor mászni kezdett!

2014. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Konduktorhoz járok vele és tornára is, de az ottani kislány (aki tartja) azt mondja, hogy normális az, ahol tart. Biztosan a bátyja volt extrém ügyes akkor, hogy ennyi idősen már simán mondott és értett szavakat és már stabilan járt.
2014. júl. 31. 16:15
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem megkérdőjelezni akarom a konduktort, de olyat azért ne mondjon,hogy teljesen normális,hogy egy évesen nem mászik, ül!

De biztos behozza a lemaradást!

2014. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
7: vagyis meg akarod kérdőjelezni a konduktort mégis:)
2014. júl. 31. 16:28
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
Hát a beszéd résznél az oké, hogy ő nem mond semmit, de szerintem az azért durva, hogy 12 hónaposan nem is ért meg semmit...
2014. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor megkérdőjelezem, de nem rossz szándékból!

A fiammal megjártunk pár orvost, elég jó konduktorok véleményét kikértem a mozgásfejlődéssel kapcsolatban, sőt gyerekorvos is van a családban, és senki, kivétel nélkül senki nem mondta volna azt,hogy 12 hónaposan teljesen normális,hogy még nem mászik és nem ül fel.

A beszéd részére én is azt mondom,hogy az még rendben van!

2014. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!