Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák milyen lett a cukorte...

Kismamák milyen lett a cukorterhelés eredményetek? Akinek magas lett azzal mit kezdett a doki?

Figyelt kérdés
Megjött az eredmény,az éhgyomri teljesen jó. A terhelés után 2órával, az eredmény 8.2 lett. A papíron a határérték 7. A védőnő szerint ez nem vészes,de lehet ,hogy a doki befektet 1-2 napra,hogy étkezés előtt és után is nézzék a cukrot,de van doki aki diétát ír elő,s van aki semmit nem mond ilyen értékre,orvosa ,kórháza válogatja. Pénteken megyek a dokihoz,kívűncsi leszek mit mond?
2014. szept. 9. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem a terheléses 7,2 lett, diétáztam a doki és a védőnő tanácsára. Barátnőmé 8,3 lett, őt beutalták a diabetológiára, és inzulinoznia kellett magát.
2014. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hú,az inzulin az nem semmi. Hát ezeket a dolgokat is orvos,kórház válogatja,kíváncsi leszek,mit mond a doki.
2014. szept. 9. 10:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze, nálunk (Tatabányán) nagyon szigorúak a diabetológián. Lehet,h máshol a barátnőmet is csak diétára fogták volna.
2014. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8,1 lett, 1 hét diéta, aztán ismétlés. Utána 6,8, már nem volt semmi teendő, csak odafigyelni mit eszek.
2014. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lett...éhgyomor 5 terhelés 4,5
2014. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Diétázni kell majd. Nekem napi 180g szénhidtrátot lehetett ennem. Ezt úgy képzeld, hogy napi 6 étkezés van és azokra el van osztva ez a szénhidrát mennyiéség. Nassolni nem lehet. Vannak tiltó dolgok, természetesen a cukrosak, de pl banán, szőlő is.

Aztán két hetente nézik újra majd, de akkor már reggelizel, nem a cukros vízet iszod majd. Engem nem fektettek be, magasabb lett a cukorm mint neked. Én két hetente jártam ellenőrzésre. Diétával rendben volta a cukrom.

2014. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 8,4 lett a terheléses, az éhgyomri az jó. Nálunk (Debrecenben) elküldtek a diabetológiára, ahol 160 g-os diétát írtak elő. Naponta ötszöri étkezés. Én kaptam kölcsön vércukor mérőt, így nem kellett befeküdnöm, de barátnőmnek nem volt, őt befektették 3 napra a kórházba. Mértem az első 2 hétben minden étkezés után 1 órával. 6,5-ig volt jó, de max 7-ig még belefért. Nekem a 160 g szénhidrát mellett magas volt a cukrom, így kikísérleteztem, hogy kb 120-at ettem. A doki rábólintott, 2 hetente kontroll, beállt a cukrom, utána már csak akkor kellett megmérni, ha valami olyat ettem, amit előtte nem. Inzulinról szó sem volt. A terhesség alatt eddig 3-4 kg-ot híztam, hétvégére vagyok kiírva, így nem tudom megmondani, hogy a baba mekkora lesz, de nem kicsi. Legalábbis ultrahangon mindig azt mondják, hogy nagy a baba. Ugyhogy a diétától nem kell megíjedni, az első 1-2 hét nehezebb, ameddig hozzászoksz, de utána már ez lesz a természetes. Jó azért néha hiányzott egy kis süti, vagy nasi, főleg, ha körülöttem mindenki sütizett, de kibírja az ember :)
2014. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Helló, nekem 10,3 lett a 2 órás, glükóz teszt. Az éhgyomri jó volt. A Bp.-i Margit Kórházba jártam, ott szültem, sosem kellett befeküdni emiatt, 180 grammos diétán voltam végig, minden rendben volt.A reggeli utáni 1 órás értékeim mindig a határérték felett voltam kicsivel, bármit ettem, bármit variáltunk. Egészséges lányom született.
2014. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elsővel 7.5 lett a 2 órás,de a doki nem fogott diétára. Alig tudták kipréselni belőlem a 3200-ra saccolt,4 kilós fiamat... Most 6.5 lett a 2 órás,reménykedem,hogy nem lesz a lányom is 4 kg körüli,mert elég volt egyszer a brutál szülésből.
2014. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

sziasztok! nekem az értékem terhelésnél 9,6 lett és azonnal kaptam cukormérőt reggeli után kell mérnem 1 órával,meg néha napközben is..nekem végig kell szülésig ellenőrizni de 2 hetente nekem is kontroll. Most vagyok még csak az első kéthetemben és most ha nem teljesen sikerült a diétát betartani,akkor befektetnek szülésig mert állítólag a koraszülés veszélye magasan megnő. nagyon rossz nekem is hogy amit eddig ettem az most tilos. 27 hetes vagyok és a babám most picivel nagyobb de ez még változhat ha mindent úgy csinálok ahogy előírták.

amúgy megmondom az őszintét reggeli után mértem már 12 cukrot is és pont annyi szénhidrátot ettem ami elő van írva és azt mondták hogy a meleg és hideg front is rátesz egy lapáttal. nagyon oda kell figyelni az biztos

2014. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!