Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Petevezeték elköttetése. Mik...

Petevezeték elköttetése. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A 2. babámat várom, majdnem 40 éves leszek mire kibújik (2014. dec.13-ra vagyok kiírva, és dec 29-én lesz a 40. szülinapom.) Mindkettő szülés császár lesz.40 felett nem szeretnék már szülni, leginkább azért, mert több krónikus betegségem is van. (Pajzsmirigy alul működés, cukorbetegség, amire inzulint kapok, és az orvos szerint ez már szülés után is így marad). Milyen tapasztalataitok vannak a petevezeték elkötéssel kapcsolatban? Van akinek rendszertelen lett utána amenstruációja, esetleg (méhen kívül) teherbe esett. Esetleg valami lelki komplikációja lett?

2014. szept. 10. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen változást nem vettem észre, bár még szoptatok.

Én is kíváncsi lennék mások tapasztalataira.

2014. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem 3 gyerek után elkötöttek, mégis besikerült a 4. Akkor át is vágták. Úgy tűnik, hogy így már véd.

A menzeszem előtte görcsből állt és szó szerint ömlött belőlem 7 napig. Most nincs görcs, a vérzés pedig csökkent. Hátránya eddig nincs.

2014. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Erre énis kíváncsi lennék! 3 gyerekem van, jövőre tervezem a műtétet.
2014. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én is a válaszokra vagyok kíváncsi. 4 gyerek után én már nagyon szertnék ilyen műtétet, de a dokim azt mondta, az elkötés sem 100 % ,ert amellet is teherbe eshetek sőt megnő a méhen kívüli terhesség kockázata.

Ettől egy kicsit megijedtem. Ha az elvágás biztosabb, miért nem csinálják meg rögtön azt. Én 40 múltam 4 gyerekkel már igazán nem szeretnék kockáztatni.

2014. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a 3. baba után kötnek el???

Mert ha nem így van engem is érdekelne,én is a 2.babával vagyok várandós,de 3.-at biztosan nem szeretnék.

2014. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 baba, 35 év feletti kor. Eddig ez volt a kritérium.


Én a 4. babát várom. Az első három sima szülés volt. Most én is elköttetem a vezetékeket, ezért tervezett császár lesz majd.


Dokim szerint sem 100%-os, de a korom miatt a hormonális dolgok kizárva, a gumit utáljuk :P így ez mellett döntöttünk.

2014. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy elkötnek bármikor, csak a TB nem finanszírozza mindig. Ahhoz kell a fix gyerekszám és a kor. Valami ilyesmiről szól a dolog, de ha fizetsz, megcsinálják bármikor.


Bocs ha hülyeséget írtam, de a napokban olvastam róla.

2014. okt. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!