Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ért az orvosnál/védőnőnél...

Ért az orvosnál/védőnőnél hátrány, mert túlsúlyos kismama voltál?

Figyelt kérdés

Volt negatív élményed? Én 8 hetes terhes vagyok, 170 cm/92 kg. A héten megyek először orvoshoz.

Az látszik, hogy nem vagyok nádszál, de a 92-t senki nem mondaná meg, olyan 10-15-tel alá szoktak tippelni. De ugye a védőnőnél kiderül...

Pont teherbeesés előtti hetekben kezdtem el másként táplálkozni, de már késő :-(.


2014. szept. 15. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
165 cm/85 kg voltam mikor terhes lettem. Semmilyen negatív véleményt nem hallottam se orvostól, se védőnőtől.
2014. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez dokifüggő. Én 168 cm és 72 kg vagyok, tudom hogy ez 10 kgval több az ideálisnál de szerintem még nem olyan szörnyű. Még senki nem szólt be, se nődoki se védőnő de a háziorvosom egy egészségmániás nő, ő azt mondta jó lett volna teherbeesés előtt leadni a felesleget és mostmár vigyázzak hogy ne szedjek fel sokat. Remélem nem fog sok feljönni szülésig de utána tuti cseszegetni fog hogy fogyózzak, legalábbis a szoptatás utan tuti.


Párom anyukája mesélte hogy ő 100kg volt teherbeeséskor és őt lecseszték hogy sok a súlya de ő hálistennek nem sokat szedett fel terhesség alatt. Anyam viszont túl sovány volt, 46 kg amikor teherbeesett, de hiába evett sokat, nem tudott hízni. Hsllgasd meg amit mondanak de ennyi, táplalkozz egészségesen és nem lesz baj.

2014. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló voltam, amikor terhes lettem. Sose volt negatív élményem, sem az orvossal, sem a védőnővel. Arra figyelj, hogy mit és mennyit eszel, mert ekkora súlynál nem szabad sokat hízni. Nassolni csak ésszel. Nekem is volt pár hetem, amikor bármit bármilyen mennyiségben meg tudtam volna enni, de nem. Volt hogy a perceket számoltam vissza a következő evésig :) 8-9 kg-t híztam mindkét gyereknél. Előny viszont, h jó későt kezdett látszani, h babát várok, félidőben még sokat nem tippeltek rá.
2014. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan magas vagyok mint Te kisfiamnak a kilométeres is ennyi volt mikor teherbe estem. Nem ért semmi negatív élmény. Pluszban a sulyfelesleg miatt a 15 héten is voltam cukorterhelesre. Szülési 5 kilót híztam.
2014. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Senki nem szólt semmit, a cukor értékeim végig jók voltak. Nyugodtan folytathatsz egy ésszerű diétát, második terhességem alatt pl fogytam.
2014. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 175/85el kezdtem, 10kgt hoztam, semmi negativum nem volt, a nőgyógyászom megkérdezte néha,h mennyi plusznál tartok, de általában megdícsért, h az nagyon jó. Vigyázz magadra, és sok boldogságot a picihez!
2014. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az első lánykámmal 85-el estem teherbe és a végén 103 lettem,az utolsó egy hétben 5 kiló jött rám,mind víz. egyes egyedül a szülőszobán szólt be egy szintén dagi cigány kinézetű szülésznő (szerencsére nem őt kaptam),h. hogy lehet így elhízni,meg h nem szólt az orvosom,h. milyen kövér vagyok? ezen kívül senkitől egy árva rosszat nem kaptam. most a második lányommal 97 kg-al estem teherbe, eddig csak 1 kg-ot híztam,98 vagyok 27 hetesen. ne aggódj,nálunk kövérebbek is szültek már gyereket! anyum pl. 130 kg-al esett teherbe velem. végig fogyott,minden értéke jó volt,egészségesen meglettem.
2014. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyiküknek sem volt egy rossz szava sem. Mondjuk tudják, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, de szerencsére eddig megúsztam 6 kiló plusszal, gondolom a hátralévő 1-1,5 hétben már sok nem megy fel.
2014. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiamnál 103kg-val estem teherbe,126-al szültem. Végig minden rendben volt! A belgyógyász dr.nőn kívül senki nem szólt be,de amúgy neki sem kellett volna,mert majdnem 2x akkora volt,mint én! :)

Most 107kg val kezdtem a terhességet..

2014. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk osztották rendesen a kövér kismamákat, védőnők, gyerekorvos, nőgyógyászok, ultrahangosok. Rendszeresen, szerintem nagyon megalázó módon beszéltek velük. Persze valahol érthető is, hiszen egyre csak híztak és híztak és nem tartották be a diétát, nem sportoltak semmit.


Azt vettem észre, hogy eleve volt egy gyűlölet a személyzetben a kövér kismamák iránt, mert nagy túlsúlyra vállalták be a babát. De ez nem a ducikra, hanem a kövérekre értendő, az ilyen Tóth Vera típusra.

2014. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!