Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobban felek a szoptatastol...

Jobban felek a szoptatastol mint a szulestol?! Valaki hasonloan? Reszletek lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem akarok hulyeseget irni..de van egy olyan problemam hogy mindig is nagyon erzekeny volt a mellbimbom. Ezt ugy ertem, hogy se a parom se en nem tudok joforman hozzaerni se..mert nagyon kellemetlen..csiklandos, es ha szegeny parom probalkozott is a mellemnel barmivel komolyan a sirogorcs kap el..hirtelen levegot venni se tudok..meg raz a hideg.

Nem tudom mitol lehet ez a durva erzekenyseg, de nagyon szeretnem szoptatni a babam, de rettegek hogy mar ha hozzaer a kis szajaval nem a fajdalomtol hanem az erzekenysegtol fogok uvolteni. Fogalmam sincs milyen a szules..de ugy erzem a szoptatassal sokkal nagyobb gondjaim lesznek!:(

Bocsi ha hosszu voltam, esetleg volt masnak is ilyen problemaja?



2014. szept. 11. 14:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Hát nekem szülés előtt mindenki azt mondta, h mennyire fog fájni a szülés.

Azt már senki nem mondta, hogy szoptatni mennyire fáj....legalábbis nekem jobban fájt, mint a szülés.

Hasonlóan utálom, ha a mellemhez érnek.

A szoptatással kb.1,5hónapig kínlódtan, tejem se volt. Pokol volt minden perce.

Bocsánat, ha nem tudlak vígasztalni, ez az én tapasztalatom!

2014. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
nekem Volt ilyen es most is van .... :) de a fiam születése után egy óra ra rá mar szoptattam , hidd el a gyermeked arcát latod csak , pici szemével folyton keresi a szemkontaktust veled, hala es szeretet van a szemeiben . Nem tudom le írni hogy milyen de meg latod nem lesz gond , nem lesz érzékeny es nem fog fájni Sem .
2014. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az egyébként nem érzékeny mellűek többségének is érzékennyé válik a szoptatás elején. Úgyhogy eleinte még ne keseredj el, hátha csak a szokásos...
2014. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszonom az oszinte valaszod!!

Megprobalok felkeszulni a legrosszabbra, mert meg csak ha belegondolok is kiraz a hideg..mintha ereznem.:(

Meg egy puszit se birok elviselni a mellbimbomon..de a csoppsegemre kell gondolni, remelem menni fog azert!

Megegyszer koszonom!

2014. szept. 11. 14:38
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves masodik! Ezek tenyleg nagyon szep szavak! Igaz, ezt meg nem tapasztaltam, lehet szules utan eszre se veszem majd a szoptatast csak a kis dragaban fogok gyonyorkodni!

Koszonom mindenkinek!!

2014. szept. 11. 14:41
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Én is ugyanígy vagyok vele. A szüléstől nem félek, de a szoptatástól egyenesen rettegek, ha csak rágondolok, a sírógörcs kerülget.

Nem is értem, miért ellenzi annyira az orvos és a védőnő azt a megoldást, hogy lefejt tejjel, cumisüvegből etessem a babát. Már a gondolatától is rosszul vagyok, hogy a baba erősen szívogassa, vagy a fogínyével "harapdálja" a mellbimbómat. Én sajnos ezt egyáltalán nem látom gyönyörűnek, a hideg futkos a hátamon, ha eszembe jut hogy ezt nekem 8-10 hónapig naponta többször is csinálnom kell.

2014. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sajnos átérzem amit irsz, teljesen ugyanez a felallas nalam is.

Szivesebben fejném, es ugy etetnem majd, de sajnos azt sem tudom milyen, es a babanak is gondolom sokkal jobb es egeszsegesebb ha rendesen mellbol eszik. De ezt akkor is nagyon nehez elfogadni, lehet minden ok lesz, de rettegek hogy ezek miatt nem tudok majd szoptatni..

Hanyadik hetben jarsz?

2014. szept. 11. 14:50
 8/18 anonim ***** válasza:
A fejés kevésbé volt kellemes a számomra, mint a szoptatás. Várjátok ki a végét, Lányok. Előre még ne keseredjetek el!
2014. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

hogy a baba erősen szívogassa, vagy a fogínyével "harapdálja" a mellbimbómat. Én sajnos ezt egyáltalán nem látom gyönyörűnek, a hideg futkos a hátamon, ha eszembe jut hogy ezt nekem 8-10 hónapig naponta többször is csinálnom kell.---

Nem kell ! te fogod akarni TUTTI ! :) nem harapdálja es nem szívogassa erősen, pici nem tud szívni :) a tej magatol beindul ha le telik a 2-3 óra két szopizás között ,es a lefejt tej nem ugyan az . A hőfok es állag Sem . Szóval nyugi , en is így gondolkodtam , most 2 eves es meg most is elgyengülök ha azok a percek eszembe juttnak .

2014. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

:) jajj de jo ilyeneket olvasni!

Minden ugy legyen ahogy irjatok!

Ugye, azt mondjak a szoptatas egy gyonyoru es szoros kapcsolat az anya es baba kozott!! Ezt nem szeretnem nem atelni, de eddig ahogy belegondoltam, ugy ereztem nem fog menni..de adtatok egy kis erot!!:)

2014. szept. 11. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!