Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheleses cukrom a 2 oras...

Terheleses cukrom a 2 oras 7,2, lett? Semmit nem mondtak ra, csak hogy hatareset, viszont en azt olvasom ez nem jo, en meg nem dietaztam eddig? Mennyit arhattam eddig a picinek? 27 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Szinte minden nap ettem edesseget, mostmar nem eszek, es liszteset se fogok. Olyan rosszul erzem magam emiatt.

2014. szept. 17. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem lehet tudni mióta van gond a cukroddal,ezért nem lehet tudni.De én szerintem nem ártottál neki,hiszen nem extrém cukor értékről van szó,ha odafigyelsz ezentúl,semmi gond nem lehet.Én így gondolom.Boldog babavárást.21 hkm. :)
2014. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt, én nem diétáztam, semmi baja a babámnak, túlhordtam és 3 kilóval született. Ha aggódsz, kezd csinálni a 180g ch diétát, azzal legalább hízni se fogsz.
2014. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A diabetologian azt mondtak, hogy a határ 7,8. A te esetedben a 33. Héten szoktak meg egy terhelést végezni, addig diétázni nem kell, csak a fölös szenhidratbevitelt megszüntetni. Ha a 33. Héten rendben, akkor semmi teendő sincs.
2014. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen értékem lett, nekem is azt mondták,h határeset (nálunk 7től 7,8ig határesetet mondanak). Diétáznom kellett. Bár én elég hamar abbahagytam a számolgatást. Nekem az vált be,h vettem vércukormérőt itthonra, így ki tudtam tapasztalni,h nekem mi viszi fel a cukromat és mi nem. Pl. hiába fért volna bele bőven egy barack a napi 180 grammba, nekem majdnem 9re felvitte, de pl. a tej meg egyáltalán nem emelete meg.

Az terheléses eredménye előtt én is nyilván ettem mindenfélét, édességet is, a babámnak pedig semmi baja nem lett. 39. héten született 3410 g-mal, normál vércukorszinttel. Gondolj bele, vkinek ilyenkor 10es érték lesz, inzulinoznia kell magát, és az esetek többségében ott sem lesz baja a babának. Szóval emiatt ne aggódj. Ha gondot jelentene,h eddig miket ettél, akkor ezt a vizsgálatot nem a 24. héten végeznék el.

Ha viszont kívánod az édességet: az Urbán diabetikus csokis nápolyi isteni, a Norbi-s fagyasztott kakaós csiga pedig a legfinomabb a világon :D. Készítettem "wellness" palacsintát is, fele rész rendes liszt, fele pedig teljes kiőrlésű. Ez is nagyon finom, és nem vitte fel a cukromat.

2014. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem előtte is kicsit magasabb volt a tehreltem; így a 17. héten csinálták nálam. Most megyek vissza a diabetológiára; az orvososm azt mondta; egyenlőre tartsam a 175-ös CH diétát.

Nekem a 2 órásom lett 7.68.

Remélem hogy diétával megúszom; és most már én is nyugodtabb vagyok hogy utána olvasgattam; nem ártottam a babánknak :-) A cukrosoknak szokott nagyobb súlyú babájuk lenni; emiatt gyakoribba császár. De ha figyelsz; nem lesz ilyen gond sem! Boldog babavárást!

2014. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!