Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Mennyire nagy baj ha...

S. O. S. Mennyire nagy baj ha terhességem 8. hetében elkapott a nátha?

Figyelt kérdés

7. hetes vagyok. Kislányom hétfőn belázasodott és náthás lett. Elkaphattam tőle , mert tegnap óta náthás vagyok én is. Fáj mindenem, a derekam néha a hasam is. 37,3 volt most a "lázam". Háziorvoshoz menjek vagyak a nődokihoz. Mit szedhetek rá?

A láz az semmiképpen nem jelent jót igaz? remélem nem megy feljebb.


2014. szept. 17. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 37,5 fölé megy, akkor egyből nödoki! Amugy nem gond a nátha, pihenj, teázz sokat! Jobbulast!
2014. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Sokan voltunk náthásak, betegek terhességünk alatt. 37,3 még nem láz. De ha lázas leszel, attól sem lesz a babádnak baja, de arra szükséges lázcsillapító (én Algopyrint szedhettem, de érdemes megkérdezni a háziorvosodat róla). Igyál sok teát (citromos-mézes hársfa- vagy hagymatea), Sinupret drazsét is lehet szedni a terhesség alatt (talán az első trimeszterben nem), próbálj sokat pihenni. Háziorvoshoz, amíg nem vagy lázas, vagy nem köhögsz nagyon, fölösleges menni, vírusos megfázásra úgyse tud semmit adni. Nőgyógyászhoz meg akkor menj, ha görcsöl a hasad.
2014. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38 fölé ne menjen, én homeósokat szoktam szedni. Mást nem nagyon ad a doki.
2014. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, a láz (38 felett) nagyon gyakran okoz fejlődési rendellenességet, viszont egy szem 100 éve kipróbált Algopyrin semmi bajt nem okoz.
2014. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én épp most lábaltam ki egy torokgyulladásból.

Most vagyok 8 hetes.

Hagymateát ittam, kamillával inhaláltam, és torokfertőtlenítővel gargalizáltam. 3-4 nap alatt rendbe tett.

A dokim azt mondta, hogy ha 38 fölé emelkedne a lázam, akkor egy Algopyrint vegyek be, és menjek hozzá vissza.

De szerencsére nem ment feljebb a hőm.

2014. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amíg nincs láz, addig semmi baja nem lesz.


Én a 36. héten gyűjtöttem be hányós vírust, két napig mint egy ipari főnyomócső, úgy hánytam. Semmi csuklás vagy öklendezés, hanem erős sugárban jött ki kb óránként, épp hogy a számat volt időm kinyitni.

Akkor óvatosságból bementem a szülészetre. Mondták, hogy amíg nem száradok ki vagy nincs láz, addig a babának kukkmindegy, de azért ránéznek.

Tényleg semmi baja nem lett, pedig három napig izomlázam volt utána a hasizmomban és a rekeszizmomban.


Hasmenés már neccesebb, az szülésmegindító hatású az alhasi vérbőség miatt.

2014. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a 37,3 nem terhesen sem láz!!!38-tol beszelünk lázrol!terhesen amugy is 37-37,5 között van a hőd!

én az első honapokban 2hetente náthás voltam...egyik betegség érte a másikat...:S voltam influenzás is a 16. hét körül...kuráld magad, ha 38 felé megy a hőd Panadol, C-vitamin, Homeopátiás köptető, Oscillococcinum, méz...ennyi...nem lesz bajotok

2014. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért a láztól sem kell annyira megijedni. 38 fok fölött csillapítani kell, de attól még semmi baj nem lesz, ha néha rövidebb időre fölé megy. Gond akkor van, ha hosszú ideig (napokig) magas láza van valakinek.

Sok tea, próbálj pihenni, és nyugodj meg, a nátha semmi gondot nem okoz.

2014. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!