Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem elején vagyok, és...

Terhességem elején vagyok, és nagyon levert. Miért?

Figyelt kérdés
6+5 hetes vagyok, első terhesség (volt egy vetélésem), elég kései is. Mikor megláttam a pozitív tesztet, sírtam örömömben. Azonban szinte percre pontosan, ahogy elkezdődött a 6. hét, minden bajom van: nem hányok, de folyamatos émelygés, fej-, mell- és hátfájás, fáradékonyság, aluszékonyság, és borzasztó rosszkedv. Nem akarom, hogy a férjem hozzám érjen, megcsókoljon, nem tudok örülni a kis jövevénynek sem, csak kilátástalanságot érzek.
2014. szept. 7. 20:25
 1/10 A kérdező kommentje:
38/N
2014. szept. 7. 20:39
 2/10 anonim ***** válasza:

A hormonok játéka.

Kis türelem, kitartás és a 12. hét környékén remélhetőleg elmúlik a rosszkedv, a hányinger is, és még kívánós is lehetsz :)

2014. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. A hormonok a ludasok... Jó babavárást!
2014. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az elején, aztán elmúlt... most 30 hetes vagyok és tegnap "csak" 10-szer sírtam el magam az okát én sem tudom... Nagyon rossz ez így :( Pedig én örülök a babámnak, már tervezzük mi, hol legyen stb, de valamiért mégis folyton sírhatnékom van, álmos és fáradt vagyok, rosszul alszom és egyre többet gondolok a szülésre... kezdek félni egy kicsit, hogy mi, hogy fog történni.
2014. szept. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt...Hazaértem fél 7-re a munkából, 7-kor már aludtam :( semmihez nem volt kedvem és sajnos energiám sem. A legjobb az volt ha hozzám se szólnak...De elmúlt, tarts ki, tényleg ugyan olyan már minden mint előtte! Simán fent vagyok 10-11-ig, érdekelnek a filmek és a hobbim is, van energiám mindenre és a párommal is minden a "régi" :) ez van, túl kell lenni ezen! (21hkm)
2014. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Mivel folyamatosan rosszul vagyok, azt se kívánom, hogy megcsókoljon, amit rosszul visel, de nem tudom, mit tegyek, hogy ne duzzogjon.

Citromos víz, piros bogyós fagyi, ennyit bírok.

2014. szept. 8. 10:38
 7/10 A kérdező kommentje:
És dolgozni hogy bírtál? Én szóltam (mert megtehetem, de a legtöbben nem), hogy ha nem bírok, nem megyek.
2014. szept. 8. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:
12 héten keresztül hánytam,mostanában maradt abba,néha néha fordul már csak elő.Én is levert voltam,és állandóan aludni akartam.12 órában dolgozom még mindig,hónap végén megyek táppénzre.Ki lehetett bírni,szerintem nekem terelte a figyelmemet a munka,mert ott kevesebbszer voltam rosszul,mint itthon.Nekem ami bevált a kukó,meg a rostos őszilé.Ezek amik mindig bennem maradtak.Én is éreztem időnként,hogy nem akarom ezt az egészet,de aztán jobbal lettem,utána már meg sem fordult a fejemben.Kitartás.
2014. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, én 39 évesen várom az első babámat, 16 hetes vagyok. Ugyanígy voltam, részben vagyok is.

Gyakorlatilag munkaképtelen voltam az egész első trimeszterben, de szerencsémra nyáron amúgy sem dolgozom, így tudtam sokat pihenni. Gyakorlatilag a 6. héttől a 12-ig FOLYAMATOSAN pocsék volt a közérzetem, azóta pedig hol ilyen, hol olyan. Állandóan émelyegtem, alig bírtam valami ételt befogadni. 4 kilót fogytam (mondjuk van felesleg), egy hónap óta tartom nagyjából a súlyom mínusz 3 mínusz 4 kilón. Azt mondták, nem kell emiatt aggódni, a baba elveszi, ami kell neki. Persze volt vitamin, de az már nem kell. Magne B6-ot kaptam napi 3x, hát azért így is borzalmasan voltam.


A munkaképességemről még annyit, hogy most dolgoztam először 2 szuperintenzív napot, és ÚGY lepukkantam, hogy alig térek magamhoz... Túl sok volt. Most azon gondolkodom, mennyi lesz a reális a következő hónapokban, mennyit vállalhatok. (Szabadúszó vagyok). Azt hittem, a 2. trimeszterben teljesen visszatérnek az energiák, dehát azért nem... Úgyhogy magam sem tudom, mire számíthatok.


Itt van az én kérdésem az első trimeszterből, én sem tudtam, hogy normális-e így éreznem magam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Amúgy nem tudom, hogy a korunk számít-e ilyen szempontból.


Viszont ez a kilátástalanság-érzés ez már olyan, amivel segítséget kérnék pszichológustól, komoly depressziónak hangzik. Így nem maradhatsz, így nem lehet babát várni, sem szülni, sem szoptatni. Vannak, akik érzékenyebben reagálnak hangulatilag is, bár én eddig a szülés utáni depresszióról tudtam, de ezek szerint terhesség alatt is van. Mondd el a nődokidnak, kérdezd meg, mi az oka, gyógyszeresen szokták-e kezelni (ha tiszta hormonális oka van), vagy menj pszichoteráoiába, mi a véleménye.


Ja, amúgy én rögtön kaptam a korom miatt sárgatest-hormon pótlást (Utrogestan) a 13. hét végéig, azt mondta a doki, ez ebben a korban mindenképp kell! Fogalmam sincs, hogy a kedélyállapotra van-e hatása, de még az is lehet. Te kapsz?


Segíts magadon, ne szenvedj, fontos, hogy örömmel (is) várjuk a babit! (Mert persze izgulunk is, a rossz közérzettel rosszul érezzük magunkat, ez van).

2014. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még nem voltam nála, jövő csütörtökre kaptam időpontot, akkor leszek 8+2 hetes terhes.
2014. szept. 8. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!