Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális ennyi idős terhese...

Ez normális ennyi idős terhesen? Esetleg érzett már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
21 hetes kismama vagyok,első baba,így nincs tapasztalatom.Tegnapelőtt kezdődött a probléma,mikor haza felé sétáltam este a munkából.Minden előjel nélkül begörcsöltem,de annyira,hogy meg kellett állnom míg oldódott,úgy éreztem,hogy ott maradok.Kb.fél perc múlva oldódni kezdett,de egészen hazáig gyengén éreztem.Itthon lepihentem,vettem be plusz magnéziumot.Meg is szűnt teljesen.Tegnap napközben nem volt semmi probléma,sokat pihentem,hiszen semmi dolgom nem volt.A baba is mocorgott.Az éjjel felébredtem,mert úgy éreztem ki kell mennem pisilni,és mikor fel akartam kellni,megint annyira begörcsöltem,hogy nem bírtam megmozdulni míg nem múlt el.Nagyjából egy perc volt.Utána kimentem wc-re,majd felhívtam a férjemet,aki éjszakás volt,hogy mi legyen.Ő azt mondta vegyek be megnéziumot,és pihenjek vissza,ha van valami akkor hívjam.A baba utána mozgékony volt.Nem ismétlődött meg már az éjszaka többszőr.Azóta csak feszülést érzek.Védőnővel beszéltem,ő azt mondta vegyek be magnéziumot pluszban,és majd jön.De azét nem vagyok nyugodt.
2014. szept. 18. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Valóban lehet a magnézium-hiány! De érdemes lenne az orvosoddal beszélni. Nekem még soha nem volt ilyen eddig!

Tehát segíteni sajnos nem tudok,de a nagyon erős görcsök nem hiszem,hogy teljesen rendben vannak.

Pihenj sokat és ne tegyél hirtelen mozdulatokat! Csak szép nyugodtan. Én biztosan felhívnám a dokimat! De én lehet parásabb vagyok mint te:D

Üdv 27+4hkm

2014. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ.Fogadott dokim nincs,ezért a védőnővel beszéltem.Azt mondta hamarosan jön és néz szívhangot.Bár én ma reggel is éreztem a babám mocorogni.Szóval szerintem ő jól van.Inkább attól félek,hogy idő előtt elkezdek majd tágulni.

2014. szept. 18. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia. En is 21 hetes vagyok, az en hasam nem gorcsol hanem tegnap pl ugy hasogatott az alhasam a szemeremcsont felett picivel h en is paraztam. De ma reggelre elmult, en is attol felek nehogy elkezdjek ido elott nyilni.

En meg szekrekedessel kuzdok..attol szokott meg fajni a hasam.

Remelem jobban vagy!

2014. szept. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Székrekedésem nekem is van.Sajnos ezzel már e terhességem előtt is voltak gondok.De pont tegnap este sikerült rendesen elmennem wc-re,meg ma is már 2x voltam,szóval szerintem ez most nem attól volt.Már jobb.Csak feszülést érzek.Olyat amit székrekedéskor szoktam.Meg fáj egy kicsit a derekam,de az nálam szinte minden napos.Ezt a hónapot még szerettem volna végig dolgozni,remélem sikerül.Belegondolva 2 napja történt egy apró balesetem a munkahelyemen.De a hasamat közvetlen nem érte,szóval nem hinném,hogy befolyásolja ezt.
2014. szept. 18. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól,hogy nincs fogadott dokid,még el tudsz menni,én nagyon javaslom,a saját megnyugtatásod miatt is.
2014. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most ment el a védőnő,azt mondta,hogy hívjam fel vagy a terhesgondozót vagy a kórházat,hogy ez történt és kérjem meg őket,arra,hogy csináljanak egy uh-t meg nézzenek méhszájat.Szóval most ez lesz.
2014. szept. 18. 11:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Most jöttem meg az orvostól.3000-es a méhszáj értékem.Felemelték a magnézium adagomat,és táppénzre küldtek.Csináltak uh-t,és a babám egy hetet megint ráhúzott.Elvileg tegnap töltöttem a 21-et erre ma 22.
2014. szept. 18. 14:11
 8/8 anonim ***** válasza:

nálam is volt ilyen kb. a 7. hónapig, mellette néha a 20. héttől pici vérezgetés is. Emelt magnézium, táppénzre akartak írni, de dolgoztam végig amennyi jól esett. Nem erőltettem túl magam. Sokszor le kellett ülnöm mert nem tudtam egyenesen állni, nem kaptam levegőt sem. 40. héten szültem pillanatok alatt, jóslóm sem volt.


Ha érzed hogy sok, pihenj.

2014. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!